ארה"ב: נער יהודי הניח תפילין במטוס - וגרם לנחיתת חירום

האם מעכשיו גם הנחת תפילין בזמן טיסה תהיה אסורה בגלל סיכון בטחוני? מטוס של חברת "אמריקן איירליינס" ביצע היום נחיתת חירום בפילדלפיה, אחרי שצוות המטוס הבחין בנוסע יהודי מניח תפילין. במקום נוצרה פאניקה גדולה שהובילה לנחיתת החירום. בתום בירור קצר - שוחרר הנער

מאז ניסיון הפיגוע בטיסת "דלתא" מאמסטרדם לארה"ב, מצויות חברות התעופה ברחבי העולם בכוננות גבוהה במיוחד. הכוננות הזו מביאה לאחרונה לא פעם להתרעות שווא על ניסיונות פיגוע. דוגמה מובהקת לכך אירעה היום בארה"ב, כשמטוס של "אמריקן איירליינס" ביצע נחיתת חירום - רק בגלל יהודי אחד שרצה להניח תפילין.

צעיר יהודי שהניח תפילין גרם לבהלה על מטוס מניו יורק לקנטאקי גרם לנחיתת חירום בפילדלפיה - מאחר וצוות המטוס לא הבין את מהות ה"טקס" שביצע הצעיר היהודי. ההחלטה שהתקבלה היא להנחית את המטוס שלא כמתוכנן בפילדלפיה. החשש היה כי מדובר בניסיון להפעיל פצצה.

הנער בן ה-17 נלקח לחקירה אחרי הנחיתה בשטח שדה התעופה. בכלי התקשורת האמריקניים דיווחו כי הוא לבש "קופסת תפילה שחורה חשודה על ראשו". בתום בירור קצר, שוחרר הנער ממעצר, והוא ואחותו ממתינים כעת לשוב הביתה בשדה התעופה.

אתמול: פאניקה בשדה התעופה במינכן

חלקים גדולים משדה התעופה במינכן נסגרו אתמול למשך שעות ארוכות, לאחר שאדם שמחשבו האישי ציפצף בגלאי הבדיקה הבטחונית נמלט מאנשי הביטחון במקום.

האירוע התרחש סמוך לשעה 15:30 (שעון גרמניה). בתחילה דווח כי מפעילי מכשיר השיקוף בשדה התעופה זיהו שאריות של חומר הנראה כמו חומר נפץ בלפ-טופ של אחד הנוסעים, אולם בהמשך הסתבר שהמחשב פשוט גרם לצפצוף בגלאי והנוסע לא הסכים לעבור בדיקה בטחונית נוספת והסתלק מהמקום.

בשדה התעופה התפתחה דרמה בעוד למעלה מ-1200 שוטרים ואנשי ביטחון מחפשים את החשוד שנמלט. חלקים משדה התעופה כאמור נסגרו ועוכבו המראתן של למעלה מ-100 טיסות.