האיטי: כך חולצו שני ילדים אחרי שבוע

שבוע בדיוק אחרי הרעש בהאיטי רעדה שם היום האדמה שוב, אבל נדמה שאי אפשר לגרום עוד נזק למדינה המוכה. אבל יש גם מקום לאופטימיות קלה: אחרי שבוע מתחת להריסות, צוות אמריקני חילץ במבצע מרגש ודרמטי שני ילדים אחים - וזכה לתשואות רמות מהקהל המקומי. צפו במבצע המרגש להצלת חיי שני האחים הקטנים

שבוע אחרי רעש האדמה שפקד את האיטי, ולמרות שהסיכוי למצוא ניצולים פחת משמעותית - תושבי האי מוכה האסון מתנחמים בכל זאת בסיפור אופטימי אחד מרגש במיוחד.

צוות אמריקני חילץ אמש בחיים שני אחים קטנים שנלכדו בין ההריסות במשך שבעה ימים שלמים. "הם הצליחו להפיל בקבוק ולשתות את המים דרך חור", סיפר בהתרגשות אחד המחלצים. לאחר המבצע הדרמטי הועברו שני האחים לבית החולים הישראלי שהוקם בבירה פורט-או-פרינס, כשמצבם מוגדר טוב.

"זה יותר מפלא", פסק רס"ן עודד ביטון, מאנשי משלחת פיקוד העורף בבית החולים הישראלי במקום. "לשרוד בלי מזון, בלב המהומה עם כל הפחד - אין לי איך להגדיר זאת מלבד נס".

אביהם של הילדים ירד על ברכיו וביקש להודות לטיפול המסור של הצוות מישראל . "הרופא הישראלי הציל את הילדים שלי", הסביר האב בהתרגשות. "היו לי חמישה ילדים - איבדתי שלושה, אבל אלוהים הציל לי שניים".

הבוקר: בת 70 חולצה מההריסות בחיים

הבוקר חולצה מההריסות אנה זיזי, תושבת מקומית כבת 70, כשהיא מטונפת, חלשה ומיובשת - אבל בחיים. מחלץ ממקסיקו שזוכר את רעידת האדמה שזעזעה את ביתו בשנות ה-80' אומר: "עבדנו כל הזמן אבל לא הגענו אל הגברת". כשתיאר את הרגע בו יצר קשר ראשון עם האישה הוא אמר: "איזו הרגשה זו הייתה כשהיא נגעה בידי ולחצה אותה. הרגשתי כאילו אלוהים בכבודו ובעצמו לוחץ לי את היד. נישקתי את ידה והיא אמרה - בני בני".

זיזי אמנם נראתה במצב קשה, אבל עכשיו משחולצה, מצבה השתפר מאוד והיא אף שרה למחלצים כאות תודה. המציאות הקשה היום בבירת האיטי תדרוש ממנה כוחות נפשיים לא פחות גדולים כדי לשרוד לאור המחלות, החום הכבד והמחסור במזון ובמים ששוררים בבירה.

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

תיעוד: כך חולצה אישה בת 70 מההריסות

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?