שדה תעופה נסגר בשל לפטופ שציפצף

מאז ניסיון הפיגוע במטוס "דלתא" בסוף החודש שעבר, עצביהם של אנשי הביטחון בשדות התעופה ברחבי העולם רופפים במיוחד. מחשב נייד שצפצף היום במהלך בדיקה בטחונית הקפיץ את אנשי הביטחון בשדה התעופה במינכן. לא די בכך, בעליו של המחשב נמלט מהמקום והצית מהומה גדולה - חלקים מהשדה נסגרו ולפחות 100 טיסות נדחו

פאניקה בנמל התעופה במינכן: חלקים גדולים משדה התעופה נסגרו היום אחר הצהריים במשך 3 שעות, לאחר שאדם שמחשבו האישי צפצף בגלאי הבדיקה הבטחונית, נמלט מאנשי הביטחון במקום.

האירוע התרחש סמוך לשעה 15:30 (שעון גרמניה). למרות שדווח מוקדם יותר כי מפעילי מכשיר השיקוף בשדה התעופה זיהו שאריות של חומר הנראה כמו חומר נפץ בלפ-טופ של אחד הנוסעים, מסתבר שהמחשב פשוט גרם לצפצוף בגלאי והנוסע לא הסכים לעבור בדיקה בטחונית נוספת והסתלק מהמקום.

בשדה התעופה התפתחה דרמה בעוד למעלה מ-1200 שוטרים ואנשי ביטחון מחפשים את החשוד שנמלט – ועדיין לא נתפס. חלקים משדה התעופה כאמור נסגרו ועוכבו המראתן של למעלה מ-100 טיסות.

מאז ניסיון הפיגוע בטיסת "דלתא" מאמסטרדם לארה"ב, אז נכשל נוסע ניגרי בפיצוץ מטען חבלה שנשא בתחתוניו בשל תקלה טכנית, מצויים גורמי הביטחון בשדות התעופה ברחבי העולם בכוננות גבוהה מחשש לפיגועים. כתוצאה מרמת הכוננות הגבוהה אירעו כמה וכמה מקרים של התרעות שווא בשבועות האחרונים במקומות שונים בעולם.