תיעוד מרגש: חילוץ אישה בת 70

כוחות החילוץ בהאיטי נדהמו למצוא את אנה זיזי כבת ה-70 שחולצה הבוקר בחיים מבין הריסות הקתדרלה הקתולית בפורט או-פרינס. זיזי, שחולצה בנס לאחר יותר משבוע מאז התרחשה רעידת האדמה, הודתה למחלצים ואף שרה להם כאות תודה על שהצילו את חייה

יותר משבוע מאז פקד רעש האדמה את האיטי והסיכויים למצוא לכודים בעודם בחיים בין ההריסות הולכים וקטנים. אולם כנגד כל הסיכויים צוותי חילוץ ממקסיקו ומדרום אפריקה הבחינו בסימני חיים בין הריסות הקתדרלה הלאומית .

אנה זיזי, תושבת מקומית כבת 70 חולצה בשעות הבוקר כשהיא מטונפת, חלשה ומיובשת - אבל בחיים. מחלץ ממקסיקו שזוכר את רעידת האדמה שזעזעה את ביתו בשנות ה-80' אומר: "עבדנו כל הזמן אבל לא הגענו אל הגברת". כשתיאר את הרגע בו יצר קשר ראשון עם האישה הוא אמר: "איזו הרגשה זו הייתה כשהיא נגעה בידי ולחצה אותה. הרגשתי כאילו אלוהים בכבודו ובעצמו לוחץ לי את היד. נישקתי את ידה והיא אמרה - בני בני".

זיזי אמנם נראתה במצב קשה, אבל עכשיו משחולצה, מצבה השתפר מאוד והיא אף שרה למחלצים כאות תודה. המציאות הקשה היום בבירת האיטי תדרוש ממנה כוחות נפשיים לא פחות גדולים כדי לשרוד לאור המחלות, החום הכבד והמחסור במזון ובמים ששוררים בבירה.

אבל זה לא הסיפור המשמח היחיד הבוקר: אישה נוספת בת 25 חולצה בעודה בחיים מהריסות מרכז מסחרי בעיר, וכן שני ילדים בני שמונה ו-10 חולצו בחיים על ידי צוות החילוץ האמריקני. כלי תקשורת זרים דיווחו כי השניים, בן ובת, היו לכודים תחת ההריסות של בניין שהתמוטט, והועברו לבית החולים הישראלי שהוקם באזור. עמם נמשו מההריסות גם גופותיהם של שלושה ילדים נוספים.

עש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?