צפו באנשים שנכנסים לאגם הקפוא בטמפרטורה של מינוס 22 מעלות

עבור חלק מהאנשים שבקטע הווידאו הזה מדובר בחוויה דתית עמוקה. אחרים אומרים שזה משמר את הרוח הצעירה ויש הטוענים שהם פשוט נהנים מטבילה באגם הקפוא של מוסקבה בקור של 22 מעלות מתחת לאפס. קשה להסביר במילים את החוויה הקפואה, לכן אנו ממליצים לכם להתעטף בשמיכה חמה ולצפות במנהג המוזר שמתקיים ברוסיה

הטמפרטורה במוסקבה ירדה אל 22 מעלות מתחת לאפס, והקור המקפיא לא הותיר ברירה אחרת לתושבים חוץ מלקפוץ היישר לתוך מי הנהר הקפוא ברובו לטבילה קצרה של בריאות. למרות שהאינסטינקט הטבעי בקרב רוב בני האדם הוא להוסיף שכבות של לבוש בקור מקפיא שכזה - תושבי מוסקבה מחכים מדי שנה בכיליון עיניים כדי לפשוט את בגדיהם ולהשתתף בטקס המוזר.

עבור חלקם מדובר בחוויה דתית עמוקה שמלווה בתפילה מפיו של הכומר המקומי. המים המקודשים, כך מאמינים התושבים, ראויים לשטוף חטאים ולטהר את הנשמה. אחרים מניחים בצד את ענייני הקודש ומסבירים שהטבילה משמרת את הנעורים.

שכבת הקרח על הנהר מגיעה לעובי של כמטר, ולמעשה קשה למנוע מהמים לקפוא לחלוטין, עובדה שרק "מחממת את האווירה" כדברי כתב סקיי שביקר במקום. אפילו החלקה על הקרח שקפא בדרך לאגם לא מנעה מהתושבים לקחת חלק בטקס. אחד הנערים איבד את שיווי המשקל ונפל על הקרח כשגופו חשוף, אך תוך שניות הוא התאושש וקפץ לנהר מבלי להסס לרגע.

תושבים אחדים שהשתתפו בטקס מתעקשים שמדובר בחוויה מהנה. "זהו תענוג נדיר. אני לא יכול אפילו להביע את זה במילים", סיפר טובל מפשיר. האמת שקשה לתאר חוויה כל כך קרה במילים כאשר השיניים נוקשות במרץ. "צריך לעשות את זה עם שמחה ואושר בנשמה, רק בדרך הזו אתה לא מרגיש רע", הוסיף.