היום בהאיטי: רעידת משנה בעוצמה 6.1 בסולם ריכטר

לא ידוע על נפגעים, אך כתבים בשטח דיווחו על מבנים שרעדו וכי התעוררה בהלה רבה במדינה שרק לפני שבוע קרסה ברעידת האדמה הגדולה. ממד"א נמסר שאיש לא נפגע מקרב המשלחת הישראלית ומדובר צה"ל נמסר כי בית החולים הצה"לי שפועל במקום ממשיך לפעול כסדרו

רעידת אדמה נוספת הורגשה היום בהאיטי בעצמה של 6.1 בסולם ריכטר. לא ידוע על נפגעים, אך כתבים בשטח דיווחו על מבנים שרעדו וכי התעוררה בהלה רבה במדינה שרק לפני שבוע קרסה ברעידת האדמה הגדולה.

ממד"א נמסר שאיש לא נפגע מקרב המשלחת הישראלית ומדובר צה"ל נמסר כי בית החולים הצה"לי שפועל במקום ממשיך לפעול כסדרו.

שבוע אחרי הרעידה: נסים ממשיכים לקרות

אישה מבוגרת בת 70 מחולצת כשהיא מטונפת, חלשה ומיובשת - אבל בחיים. מחלץ ממקסיקו שזוכר את רעידת האדמה שזעזעה את ביתו בשנות ה-80' אומר: "עבדנו כל הזמן אבל לא הגענו אל הגברת". כשתיאר את הרגע בו יצר קשר ראשון עם האישה הוא אמר: "איזו הרגשה זו הייתה כשהיא נגעה בידי ולחצה אותה. הרגשתי כאילו אלוהים בכבודו ובעצמו לוחץ לי את היד. נישקתי את ידה והיא אמרה - בני בני".

האישה נראית כשהיא במצב קשה. עכשיו, כשהיא חולצה, מצבה השתפר מאוד, אבל במציאות שבבירת האיטי היום - העתיד לא נראה טוב. היא צפויה למאבק קשה מול מחלות, חום, מחסור במזון ובמים - סיכויי פתיחה קשים מאוד.

זה לא הסיפור המשמח היחיד הבוקר: אישה נוספת בת 25 חולצה בעודה בחיים מהריסות מרכז מסחרי בעיר, וכן שני ילדים בני שמונה ו-10 חולצו בחיים על ידי צוות החילוץ האמריקני. כלי תקשורת זרים דיווחו כי השניים, בן ובת, היו לכודים תחת ההריסות של בניין שהתמוטט, והועברו לבית החולים הישראלי שהוקם באזור. עמם נמשו מההריסות גם גופותיהם של שלושה ילדים נוספים.

עש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?