שבוע אחרי: שני ילדים בני 8 ו-10 חולצו בהאיטי

גם שבוע אחרי הרעידה ממשיכים לחלץ לכודים בחיים. שני הילדים הועברו לטיפול בבית החולים הישראלי. תמונות נוספות המתעדות את רגע האסון ממשיכות לזרום מהאי. צעיר אמריקני צילם את בנו משחק עם 3 מקומיים בבית היתומים בבירה פורט או פרינס, כשלפתע החלה האדמה לרעוד. כך זה נראה

יותר משבוע חלף מאז רעש האדמה בהאיטי, ותמונות חדשות מרגע האסון מתפרסמות הלילה: צילום חובבים שצולם בבית היתומים בבירה פורט-או-פרינס מתעד את השניות בהן אירע רעש האדמה. התמונות צולמו על ידי צעיר אמריקני שצילם את בנו משחק עם שלושה יתומים מקומיים.

בתוך כך, מפרסמת הבוקר ממשלת האיטי הערכות רשמיות, לפיהן כ-200 אלף בני אדם נספו ברעש האדמה שפקד את האי בשבוע שעבר. עד כה נקברו כ-75 אלף בני אדם בקברי אחים. אך בצל הנתונים הקשים, בלט הבוקר סיפורם המופלא של שני ילדים - בני שמונה ו-10, שחולצו בחיים על ידי צוות החילוץ האמריקני.

כלי תקשורת זרים דיווחו כי השניים, בן ובת, היו לכודים תחת ההריסות של בניין שהתמוטט, והועברו לבית החולים הישראלי שהוקם באזור. עמם נמשו מההריסות גם גופותיהם של שלושה ילדים נוספים.

צה"ל ממשיך להיות בכותרות 

בחלוף הימים, מצטברות עוד ועוד עדויות מרגעי האסון. רק שלשום פורסמו תמונות שצילם סטודנט לעיתונות מאוניברסיטת קולומביה בשם אריק פארקר באמצעות הטלפון הסלולרי שלו, שתיעדו אף הן את הרגע בו רעשה האדמה.

פארקר שהה באי במסגרת עבודת תזה שלו, ובתמונות ניתן לראות את הפאניקה וההיסטריה הראשוניים ברגעים שרעש האדמה זעזע את האי. בצילום אף ניתן לראות את פארקר עצמו מצליח לחלץ ילד מקומי מבין ההריסות.

הסיפור המרכזי בהאיטי ממשיך להיות בית החולים המאולתר של צה"ל. בלילה האחרון נאבקו הרופאים הישראלים על חייו של פג שנולד באוהל היולדות הסמוך, וזהו ככל הנראה הפג הראשון בהאיטי שקיבל הנשמה ותרופה להבשלת הריאות.

גם התקשורת העולמית לא מפסיקה להתפעל מהפעילות הישראלית. "אני המומה ממה שמתרחש כאן, זה פשוט עולם אחר", דיווחה אמש בהתרגשות כתבת רשת CNN בהאיטי, בזמן שסיקרה את פעילות בית החולים הישראלי.

אפילו נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון, פיזר מחמאות. "לישראלים, שיש להם הרבה ניסיון בשדה הקרב, יש בתי חולים נהדרים, ואני אסיר תודה להם על כך. אני חושב שהם עושים עבודה מצויינת", אמר קלינטון.