מרגש עד מוות: צפה באווטאר – ומת

תושב טייוואן שהגיע לצפות בסרט אווטאר לא שיער לעצמו שזה יהיה הסרט האחרון שיראה בחייו. האיש בן ה-42 שסובל מבעיות של לחץ דם גבוה, חש ברע במהלך הסרט והתמוטט. רופא שבדק את האיש אישר שההתרגשות מהצפייה בסרט התלת ממדי גרמה לו להתרגשות רבה, והובילה בסופו של דבר למותו

מרגש עד מוות (יח"צ)

הסרט אווטאר לא מפסיק לייצר כותרות, אך סביר להניח שמפיקי הסרט ישמחו לוותר על הפרסום הבא: תושב טייוואן בן 42 שצפה בשובר הקופות, מת כתוצאה מהתרגשות שחווה בזמן הצפייה. רופא שבדק את האיש לאחר האירוע אישר שקואו, שסבל מלחץ דם גבוה, חווה התרגשות מהסרט התלת ממדי, שהפך לבסוף לסרט האחרון שבו צפה בחייו.

אנשים שהיו עמו באולם בית הקולנוע סיפרו שהאיש החל לחוש ברע בתחילת הסרט ונלקח במהלכו לבית החולים. כשהגיע לבית החולים הוא כבר היה מחוסר הכרה. "סריקת המוח שלו הראתה שהאיש חווה התרגשות עצומה", סיפר היום הרופא פנג צ'ין צ'י שטיפל בקואו. "הסימפטומים מראים שככל הנראה הוא חווה התרגשות יתר מצפייה בסרט".

11 ימים לאחר הצפייה הקטלנית החל דימום במוחו של מר קואו, שהוביל בסופו של דבר למותו. עיתון הצ'יינה טיימס שדיווח על האירוע, ציין כי זה המוות הראשון שמקושר עם סרטו הבדיוני של הבמאי ג'יימס קמרון.

הסרט שיצר הדים ברחבי העולם - מעסיק גם לא מעט בלוגרים, שדיווחו ברשת על תופעות שחוו בעקבות הצפייה בסרט. חלק גדול מהם תיאר שחש כאבי ראש, סחרחורות, בחילות וסבל מראייה מטושטשת לאחר הצפייה בסרט שמוצג בעזרת טכנולוגיית תלת מימד. כיוון שאין זה הסרט הראשון שמוצג בטכנולוגיה כזו - קשה להחליט האם מדובר באזהרה כנה מצד הצופים, או שאולי זה עוד קלף במערכת יחסי הציבור המשומנת של הסרט.