צפו בכתב CNN מציל ילד מלינץ'

בתוך הכאוס ששורר ברחובות פורט או-פראנס, ניתן למצוא גם כמה נקודות אור: עיתונאים שהגיעו לסקר את הרעש עוזרים בחילוץ והצלה, צעירה מקומית ניצלה הודות לשיתוף פעולה בין צוות החילות הישראלי לצוות צילום אמריקני, וגם שוטר אחד נראה לפתע ברחוב בין כל הבוזזים

שבוע עבר מאז רעדה האדמה בהאיטי ונדמה שכל יום שחולף מגביר את מצוקת התושבים. ארצות הברית פועלת כדי להגדיל את הסיוע מהאוויר, ואת הקופסאות שנחתו מהמסוק החליפו היום ארגזים שצנחו מתוך מסוקי הרקולס אמריקנים. אבל מלבד סיפורי הזוועה ניתן לראות גם כמה נקודות אור בפורט או-פראנס.

אחת מהן היא החיבור המוזר שבין התקשורת האמריקנית לבין המחלצים הישראליים שאירע היום במהלך חילוץ צעירה פצועה מבין הריסות האוניברסיטה בעיר. לאחר שהצליחו אנשי הצוות הישראלי להוציא אותה החוצה מההריסות, פגשו המחלצים את צוות הצילום של ה-CNN שנע בעיר עם טנדר. שיתוף הפעולה בינהם הוליד חילוץ יעיל של הצעירה לבית החולים הישראלי, כשהכל מתועד במצלמות.

למרות אי הסדר ששורר בבירה, ניתן היה להבחין היום בשוטר שצץ פתאום ליד סופר מרקט בעיר. על אף השמחה על עצם נוכחותו, אין ביכולתו להשפיע בשטח כיוון שהיחס הוא שוטר אחד על כל חמישים בוזזים.

סיפור מדהים נוסף שמציג את העיתונאים שמסתובבים בהאיטי באור חיובי יותר הוא הסיפור של כתב CNN אנדרסון קופר, שהגן על ילד מקומי אחד שנפצע בראשו. בניגוד למטרה שלשמה הגיע, אנדרסון זנח את המצלמה וגונן על הילד שהיה שותת דם, מעשה לא מובן מאליו במדינה שבה חיים מיליוני נשאי איידס.