קמפיין חדש: מי מהווה את האיום הגדול יותר?

כלי הביטוי של הקרמלין, רשת הטלוויזיה "רוסיה היום", הציבה במדינות המערב שלטי חוצות ועליהן שאלות ותמונות שנויות במחלוקת. מסע הפרסום נועד לקדם תכנית חדשה בערוץ שמשדר ממוסקבה בשפה האנגלית והערבית, והוא כבר מעורר תגובות נזעמות ברחבי העולם

מי מהווה איום גרעיני גדול יותר? (רוסיה היום)

"רוסיה היום", כלי התקשורת המוביל ברוסיה ולמעשה "שופרו" של הקרמלין לעולם, מעורר סערה גדולה עם פרסום שלטי חוצות פרובוקטיביים ברחבי העולם, ובהם מופיעה תמונתו של ברק אובמה מעורבת בתמונתו של המנהיג האירני מחמוד אחמדינג'אד ומתחתיה הכיתוב: "מי מהווה איום גרעיני גדול יותר?".

המודעה נועדה לקדם תכנית חדשה של הטלוויזיה הרוסית, שתנסה להתמודד עם סוגיות שנויות במחלוקת בעולם. הרשת הרוסית המשדרת גם בשפה האנגלית ובשפה הערבית שואלת עוד בין היתר: "איזה נשק עוצמתי יותר - מיקרופון או נשק אוטומטי ?", וגם "האם ההתחממות הגלובלית היא פיקציה או מציאות?".

באחת הכרזות מופיעה תמונתו של שוטר בריטי מעורב עם תמונת חוליגן. המודעה הופיעה בשלט חוצות ענק ליד לונדון, והכעיסה את הרשויות בבריטניה - שאסרו את הצבת הפרסומות בשדות התעופה.

ברשתות טלוויזיות הבריטיות הנושא עולה היום לדיון תחת השאלה: "האם כלי בביטוי של ממשל זר ולאו דווקא דמוקרטי יכול לנצל חופש ביטוי של מדינה אחרת?".