תכירו: ברק אובמה, מלצר, וושינגטון

לכבוד "יום מרתין לות'ר קינג", החליטה משפחת אובמה לרדת לבית תמחוי סמוך לבית הלבן ולשרת את באי המקום. אובמה פשט את מדי הנשיא ולבש במקומם סינר ירוק של מלצר. בני המשפחה חילקו את התפקידים ביניהם: ברק הגיש אוכל, מישל הגישה קפה, סשה חילקה סוכרזית ומאליה שוחחה עם הסועדים. כך זה נראה

להפתעה הזאת באי בית התמחוי בוושינגטון הבירה בוודאי לא ציפו. אחד המלצרים במקום שלבש סינר ארוך והגיש לאנשים תבשילים חמים וטעימים היה לא אחר מאשר - הנשיא האמריקני ברק אובמה.

לכבוד "יום מרתין לות'ר קינג" הנחגג בארה"ב, החליטו בני משפחת אובמה לפשוט את החליפות הנשיאותיות, לרדת אל העם ולהיות חלק מהקהילה. אחד הסועדים קפא על מקומו כשגילה שמי שלוחץ את ידו הוא לא אחר מאשר הנשיא בכבודו ובעצמו, שלא קיבל טיפים על שירותיו.

בית התמחוי, שנמצא ממש לא רחוק מהבית הלבן, מספק לחסרי הבית מזון ושירותים אחרים. ארוחת הצהריים שהוגשה לנזקקים על ידי הנשיא כללה עוף, סלט תפוחי אדמה, ירקות ולחם.

מישל אובמה מזגה את הקפה

אל הנשיא האמריקני הצטרפו גם אשתו מישל, בנותיו סשה ומאליה ואפילו חמותו מריאן. מאליה בת ה-11 לא התביישה להסתובב בין השולחנות, ללחוץ את ידיהם של הסועדים ולשוחח איתם. מישל הייתה אמונה על מזיגת הקפה בעוד סשה הצטרפה אליה וחילקה שקיות סוכר או סוכרזית לכל דורש.

בסיום חלוקת המזון התפנה אובמה לשאר עיסוקיו השוטפים במסגרת יום מרתין לות'ר קינג, בהם מפגש עם פעילי זכויות אדם מבוגרים והנכדים שלהם. בהמשך היום צפוי אובמה לשאת נאום במהלך טקס מוזיקלי שמנציח את המסורת המוזיקלית של קינג ויתקיים במרכז קנדי.