הישראלים חילצו סטודנטית בחיים

לאחר 9 שעות של מאמצי איתור של ילדה בת 6, נאלץ הצוות הישראלי להפסיק את החיפושים אחריה. במקום אחר, האיר המזל פנים והצוות הצליח לחלץ סטודנטית מבין הריסות באוניברסיטה שקרסה, בבירה פורט או-פרנס

הצוותים הישראלים הצטרפו הלילה לצוותים מניקרגואה, אורגוואי, ונצואלה ורוסיה לפעולות חילוץ בבניין האוניברסיטה, מבנה בן ארבע קומות שקרס. בין הקומה הראשונה לשנייה אותרו היו שני לכודים - גבר ואישה ששרדו כנראה בתוך כיס אוויר. הצוות הישראלי החל בפעולות לחילוץ האישה.

"בני משפחה של השניים היו מסביב. כשהגענו, הגבר כבר חולץ. האשה היתה עדיין לכודה, ושם נתבקשנו לעזור", סיפר המחלץ רב־סרן אמיר בן־דוד לידיעות אחרונות. בעזרת ציוד מתוחכם, התחיל הצוות הישראלי להרים גושי הריסות. העבודה נעשתה בזהירות ובזריזות.. לבסוף החילוץ הצליח ומהפתח שיצרו המחלצים בבניין הם זיהו את האשה ושלפו אותה החוצה. היא מטופלת בבית החולים הישראלי בפורט או-פראנס ומצבה טוב.

בפעולת חילוץ אחרת המזל לא האיר לצוות הישראלי פנים. אנשי יחידת החילוץ הישראלית חשבו שמצאו אות חיים כשתושב מקומי סייע להם בניסיון לאתר אזורים בהם ישנם עדיין לכודים תחת ההריסות. התושב המקומי הוביל את צוות החילוץ לשכונה מרוחקת בצלע הר, הרחק מכל סממן של ציוויליזציה, שם התקבל דיווח על שני ילדים חיים.

כלב גישוש הובא וסרק את המקום, ובסריקה השנייה הכלב זיהה אות חיים. צוות החילוץ הכניס מכשיר עטלף, רדאר המזהה פעימות לב שזיהה אות חיים. "בשלב זה התחלנו בפעולה שנקראת מינהור, פעולה מאוד מסוכנת במהלכה מפלסים דרך בתוך ההריסות, במהלכה הבניין עלול להתמוטט על המחלצים. למרות הסכנה", מספר סרן חזות, "החלטנו שאנחנו ממשיכים בניסיונות החילוץ". חזות סיפר גם על ריח נוראי במקום.

סרן חזות סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי ככל הנראה מדובר בילדה וכי צוות החילוץ עצר את העבודה מדי פעם כדי להכניס שוב את הכלב, כדי לוודא שעדיין יש אות חיים. לבסוף, לאחר 9 שעות של עבודה התברר שהתקווה שהילדה לודס צ'אולרס אכן נמצאת חיה תחת ההריסות התבדתה, והצוות נאלץ להפסיק את החיפושים אחריה.

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

האיטי: מקומיים שרים "הבאנו שלום עליכם"

הסלולרי תיעד: הרגע בו האיטי רעדה

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?