המשאב העיקרי של רוסיה: הנשים היפות בעולם

המדינה הסובייטית לשעבר מייצאת לא רק וודקה משובחת או נשק להשמדה המונית, אלא נשים מלאות חן. "הן הנשים היפות בעולם", פוסק מעצב אופנה מוביל שטוען כי הן גם מקצועיות מאוד. לכן, אין זה פלא שמאחורי הקלעים של ענף האופנה בכל העולם שומעים כמעט רק רוסית

יופי במקום נשק להשמדה המונית: היפנים מתמחים בטכנולוגיה, הצרפתים ביין, לנו יש את חיל האוויר הטוב בעולם, האירנים משוויצים בגרעין שלהם, ולרוסיה דווקא הגאווה העיקרית היא - הנשים. לכן, אין זה פלא שהשפה הרווחת בעולם האופנה היא הרוסית.

רבים רואים ברוסיות כנשים היפות בעולם. מאז שהוסר מסך הברזל, פניהן של הרוסיות מלאות החן מבוקשות בכל העולם ומיוחד בבירות האופנה לונדון, ניו-יורק ופריז. אבל הממשלה ברוסיה לא ממש משכילה לנצל את המשאב היפה שלה. "לרוסיה יש נפט, גז ונשים יפות", קובע אנטו אלפר, צייד כשרונות שמתלונן על כך שהממשלה משקיעה רק בנפט ובתעשיית הגז - ולא בנשים.

גם הדוגמניות עצמן מרגישות שענף הדוגמנות במדינה מוזנח. "אפשר להרוויח בין 150 ל-350 דולר לכל תצוגה", מספרת דוגמנית בשם יבגניה טולסיטובה, "זה לא כל כך הרבה כסף, במיוחד כי זה מבזבז לך את כל יום העבודה". הרבה מהדוגמניות הרוסיות נאלצות לעבוד במקצוע מחוץ למדינה, היכן שהן יהיו מוערכות ויקבלו יותר כסף על יופיין.

למעשה נדמה כי הרוסיות נולדו להיות דוגמניות והן מקצועיות יותר מדוגמניות ממדינות אחרות. "זה תמיד תענוג לעבוד איתן", מעיד מעצב האופנה פיליפ פליין, "מאוד נוח להיות איתן, מאוד קל להפעיל אותן. הן מקצועיות מאוד והן יודעות מה הן רוצות. הן טובות מאוד", הוא מסכם בקלות.