הסלולרי תיעד: הרגע בו האיטי רעדה

5 ימים חלפו מאז רעדה האדמה בהאיטי, ותמונות המתעדות את רגעי האסון ממשיכות לזרום. צילום חובבים המפורסם הבוקר מטלפון סלולרי של סטודנט אמריקני ששהה באי, מתעד את הרגעים הראשונים של רעידת האדמה, הפאניקה, הבהלה וגם החילוץ הראשוני. צפו בתמונות

חמישה ימים אחרי האסון הכבד בהאיטי, נחשפות עוד ועוד תמונות המתעדות את הרגע בו רעדה האדמה באי הקטן והעני בקריביים. הבוקר מפורסמות תמונות חדשות, בהן נראים הרגעים הראשונים של רעידת האדמה בבירה פורט-או-פרינס.

את הקלטת, שצילם סטודנט לעיתונות מאוניברסיטת קולומביה בשם אריק פארקר באמצעות הטלפון הסלולרי שלו. פארקר שהה באי במסגרת עבודת תזה שלו. בתמונות ניתן לראות את הפאניקה וההיסטריה הראשוניים ברגעים שרעש האדמה זעזע את האי. בצילום אף ניתן לראות את פארקר עצמו מצליח לחלץ ילד מקומי מבין ההריסות.

בישראל שוקלים לאמץ ילדים מהאיטי

בתוך כך, בישראל ממשיכים לגבש תוכניות לימים שלאחר עזיבת משלחת הסיוע הישראלית את האיטי. שגריר ישראל לרפובליקה הדומיניקנית, שמשמש גם כשגריר ישראל להאיטי השכנה, הציע למשרד החוץ לאמץ כ-50 ילדים מהאיטי, שטופלו בבית החולים הישראלי במדינה ולאחר שיבריאו אין לאן לשלוח אותם מכיוון שהוריהם קיפחו את חייהם ברעש האדמה. במשרד החוץ מסרו כי הצעתו של השגריר תבחן, אך לא ברור אם יהיה ניתן מבחינה משפטית לאמץ את הילדים.

בין אם תאושר הצעתו של השגריר ובין אם לאו, משרד החוץ נערך להקמת כפר ילדים שיקלוט מאות ילדים ובני נוער שהתייתמו מילדיהם בעקבות האסון שפקד את המדינה. משרד החוץ מתכנן כי מורות חיילות ומדריכי נוער מתנדבים יישלחו מהארץ ויסייעו לילדים.

תשבוחות רבות למשלחת הישראלית

מאות פצועים טופלו עד כה בבית החולים הישראלי הפועל בפורט או פראנס, בירת האיטי. מדובר כנראה בבית חולים השדה הגדול ביותר ואולי אפילו היחיד שפועל כרגע במדינה מוכת האסון. חלק ניכר מהמטופלים הם ילדים שחייהם ניצלו בזכות טפול צוותי הרפואה הישראלים שנשלחו.

תחנת הרדיו של האיטי דווחה כי "הישראלים הם היחידים שמושיטים יד להאיטי ושלחו אלינו משלחות שלא כדי להציל את אנשיהם שלהם המצויים באי, אלא כדי להציל אותנו - המקומיים". דברי שבח למשלחת צה"ל ומשרד החוץ הושמעו גם ברשת פוקס ניוז האמריקנית בה שיבח המגיש הרלדו ריברה את ישראל כ"אחת האומות הגדולות" ששיגרה צוות סיוע להאיטי.

תינוק ראשון נולד בבית החולים הישראלי: ישראל-ישי

רב סרן אפרת שרייר מחיל רפואה שנמצאת בבית החולים הצה"לי בהאיטי, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "הבוקר הגיעה יולדת עם מלווה, הבעל נשאר בבית עם הילדים. בדקנו אותה וגילינו שקצב התקדמות הלידה מתפתח. צוות גניקולוגים ומיילדות ביצעו את הלידה והיא עדיין נמצאת איתנו. אנחנו עוזרים לה בהנקה."

מאז שהגיע, עובד הצוות הישראלי מסביב לשעון. "אנחנו עובדים כבר 25 שעות ברציפות וכבר אבדתי את תחושת הזמן מרוב עבודה". מספרת רב סרן שרייר. "יש כאן הרבה יולדות והיום כבר הגיעה היולדת השנייה שכנראה תלד בקרוב. הצוות הרפואי הישראלי מקצועי ביותר והוא חלק ממשלחת מאוד גדולה עם אנשי מקצוע בכירים ומיומנים של חייל הרפואה".

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?