האיטי: ביה"ח הישראלי מלא עד אפס מקום

משלחת הסיוע מישראל מוסרת כי בית החולים הישראלי שהוקם בהאיטי מלא עד אפס מקום. מהמשלחת נמסר גם כי לבית החולים הגיעו אנשים שנפצעו באורח קשה בקרבות על מזון שאנשי הסיוע מעבירים למדינה מוכת האסון. מחר ייפסקו החיפושים אחרי ניצולים חיים

בית החולים הישראלי שהוקם בהאיטי מלא עד אפס מקום - כך נמסר ממשלחת הסיוע מישראל. מהמשלחת נמסר גם כי לבית החולים הגיעו אנשים שנפצעו באורח קשה בקרבות על מזון שאנשי הסיוע מעבירים למדינה מוכת האסון.

דוברת מטעם האו"ם מסרה כי עד כה חולצו 70 ניצולים מבין ההריסות בהאיטי. אליזבת ביירס אמרה כי מדובר באחוזי הצלחה גבוהים יחסית, גם אם המספר נראה נמוך בהשוואה לכמות ההרוגים באסון. ביירס מסרה כי 1,739 אנשי החילוץ במדינה שומרים על מורל גבוה במאמצים הגדולים שלהם לאתר עוד לכודים.

מחר ייפסקו החיפושים אחר ניצולים חיים, כיוון שמעריכים ששבוע אחרי הרעידה אפסו הסיכויים למצוא לכודים בעודם בחיים. 43 צוותים ו-161 כלבי הצלה וציוד טכנולוגי מתקדם משתתפים בחיפושים. פעולות החילוץ וההצלה מתבצעות מסביב לשעון.

תשבוחות רבות למשלחת הישראלית

מאות פצועים טופלו עד כה בבית החולים הישראלי הפועל בפורט או פראנס, בירת האיטי. מדובר כנראה בבית חולים השדה הגדול ביותר ואולי אפילו היחיד שפועל כרגע במדינה מוכת האסון. חלק ניכר מהמטופלים הם ילדים שחייהם ניצלו בזכות טפול צוותי הרפואה הישראלים שנשלחו.

תחנת הרדיו של האיטי דווחה כי "הישראלים הם היחידים שמושיטים יד להאיטי ושלחו אלינו משלחות שלא כדי להציל את אנשיהם שלהם המצויים באי, אלא כדי להציל אותנו - המקומיים". דברי שבח למשלחת צה"ל ומשרד החוץ הושמעו גם ברשת פוקס ניוז האמריקנית בה שיבח המגיש הרלדו ריברה את ישראל כ"אחת האומות הגדולות" ששיגרה צוות סיוע להאיטי.

תינוק ראשון נולד בבית החולים הישראלי: ישראל-ישי

רב סרן אפרת שרייר מחיל רפואה שנמצאת בבית החולים הצה"לי בהאיטי, ספרה לחדשות 2 באינטרנט: "הבוקר הגיעה יולדת עם מלווה, הבעל נשאר בבית עם הילדים. בדקנו אותה וגילינו שקצב התקדמות הלידה מתפתח. צוות גניקולוגים ומיילדות ביצעו את הלידה והיא עדיין נמצאת איתנו. אנחנו עוזרים לה בהנקה."

מאז שהגיע, עובד הצוות הישראלי מסביב לשעון. "אנחנו עובדים כבר 25 שעות ברציפות וכבר אבדתי את תחושת הזמן מרוב עבודה". מספרת רב סרן שרייר. "יש כאן הרבה יולדות והיום כבר הגיעה היולדת השנייה שכנראה תלד בקרוב. הצוות הרפואי הישראלי מקצועי ביותר והוא חלק ממשלחת מאוד גדולה עם אנשי מקצוע בכירים ומיומנים של חייל הרפואה".

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?