האיטי: כך חילץ פיקוד העורף ניצול בחיים

לצד המראות הקשים והכאוס המוחלט, מתנחמים צוותי החילוץ וההצלה בסיפורי ההצלחה הבודדים שמעוררים מעט תקווה. לאחר 4 ימים בהם היה לכוד מתחת להריסות, הצליחו אנשי משלחת הסיוע של פיקוד העורף לחלץ בחיים ניצול בהאיטי וזכו לשבחים רבים. צפו ברגעים המשמחים של החילוץ

המשלחת הישראלית להאיטי ממשיכה במאמציה לנסות ולאתר עוד ניצולים ששרדו את רעש האדמה הקטלני שפקד את המדינה הענייה לפני ארבע יממות - ולצד המראות הקשים, יש גם הצלחות בודדות שמעוררות תקווה.

אמש הצליחו כוחות החילוץ וההצלה של פיקוד העורף לחלץ אדם חי מתוך החורבות. הניצול, שעל פי הדיווחים ממלא תפקיד בכיר ברשות המכס של האיטי, שהה ארבעה ימים מתחת להריסות בניין המשרדים שבו עבד.

הניצול שיגר הודעות טקסט לבני משפחתו מתוך ההריסות, וכך נודע שהוא עדיין בחיים. אנשי הצוות הישראלי שהגיעו למקום שברו קיר שהפריד בינם לבין הניצול, וגילו אותו כשצינורות ברזל שקרסו מונחות על גופו וקורת בטון לחצה על פלג גופו התחתון. לאחר החילוץ הדרמטי נשמעו מחיאות כפיים וקריאות שמחה מצד המקומיים שצפו בחילוץ, שזעקו "עבודה טובה ישראל".

בית חולים במקום מגרש כדורגל

במקביל החל לפעול בפורט-או-פרינס בית חולים שדה של צה"ל, שהוקם במגרש כדורגל בפאתי העיר והוא הגדול ביותר מאלה שהוקמו במקום לאחר האסון. 121 אנשי הצוות הרפואי מישראל כבר העניקו טיפול לעשרות פצועים במקום, מרביתם פגועי גפיים, וזכו לשבחים ומחמאות מצד המקומיים הנרגשים.

כעת מתמקדים מאמציהם של צוותי הסיוע מכל המדינות באספקת צרכים חיוניים למיליונים שנשארו חסרי בית ואמצעים. אלפים עומדים בתורים כדי לקבל מזון, מים תרופות וסיוע בתחנות החלוקה שהוקמו על ידי כוחות האו"ם, וקיים חשש כבד מביזה של אספקה שמגיעה מחו"ל.

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, שהגיעה לפורט-או-פרינס, הביעה הזדהות והבטיחה תמיכה למקומיים. "אני רוצה להבטיח לתושבי האיטי שארה"ב היא ידידה,שותפה ותומכת", ציינה קלינטון. "אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הממשלה כדי לסייע בכל דרך שנוכל. כפי שאמר הנשיא אובמה: נעמוד לצדכם, היום, מחר ובעתיד". 

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

כך נראית מדינת האיים לאחר האסון

נלחמים על כל פיסת מזון

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?