אם לא תלמד - יבוא שוטר

הורים אמריקנים מאסו בהתנהגות הפרועה של ילדם, שבוקר אחד החליט כי הוא לא רוצה ללכת לבית הספר. מה עשו ההורים? קראו למשטרה, ושוטר קהילתי הופיע בפתח ביתם ושכנע לבסוף את הילד בן ה-6 ללכת לבית הספר. "שמח שיכולתי לתרום לקהילה", סיכם השוטר

דרך מעט לא שגרתית לגרום לילד ללכת לבית הספר (חדשות 2)

את הפתגם שבכותרת אנחנו מכירים בגרסה מעט אחרת. אמהות רבות ברחבי העולם "מאיימות" על ילדיהן בהזמנת משטרה אם לא ייענו לבקשותיהן לאכול או לבצע פעולות אחרות. האם הזו מאוהיו שבארה"ב, לא רק מאיימת, אלא גם מקיימת, וקראה למשטרה על מנת שיגרמו לבנה בן ה-6 ללכת לבית הספר.

השוטר מייק דופמן, ממשטרת העיירה מונרו, סיפר שהגיב לאיתות מהמוקד המשטרתי ששלח אותו לבית בעיירה. וכשהגיע, סיפרו לו ההורים כי בחרו לנקוט הצעד הלא שגרתי הזה מכיוון שהם ידעו שהשוטרים בעיירה "מוכוונים לטפל בבעיות קהילתיות".

דופמן הוסיף כי האב סיפר לו כי "הבן עושה לנו חיים קשים, ורצינו ששוטר, שנחשבת בעיניו לדמות סמכותית, יגיע ויסביר לו כמה חשוב ללכת לבית הספר". מפקד המשטרה המקומית סיפר כי קריאתם של ההורים מצטרפת לכ-20 קריאות נוספות מהורים שמבקשים משוטרים להגיע ולעזור להם להתמודד עם ילדים בעיתיים. הוא הוסיף כי רוב הקריאות מגיעות מאימהות חד הוריות.

השוטר סיכם ואמר "שמחתי להעניק שירות לקהילה, ואני מקווה שהצלחתי להסביר לילד כי הגעה רציפה לבית הספר, תתרום לו בעתיד ותשמח את הוריו".