קשה לצפייה: האיטי שאחרי הרעש

גם אנשי החילוץ המנוסים ביותר שנחתו במוקד האסון בהאיטי התקשו להישאר אדישים למראות הזוועה שנגלו ברפובליקה הענייה: תושבים בוזזים מחסני מזון, קברי אחים וגופות רבות שנחשפו מתחת להריסות

תושבי האיטי מנסים להתמודד עם ההרס הרב שהותיר רעש האדמה שפקד את המדינה הענייה ביותר בחצי הכדור המערבי. משלחות מכל רחבי העולם נחתו בבירה כדי לנסות ולהעניק סיוע לקורבנות רעידת האדמה, אך התמונות שנגלות מהמקום מצליחות לזעזע גם את אנשי החילוץ המנוסים ביותר.

בהיעדר כוחות חילוץ מקצועיים, החלו התושבים בפינוי ההריסות וחשפו גופות רבות של אחיהם שנגלו מתחת למבנים. בזה אחר זה מוציאים התושבים עוד ועוד גופות בניסיון לאתר ניצולים ולהעביר את הגופות לקבר אחים, אך נראה שמשקלן של הגופות, כמו גם מספרן הרב, מכביד על המחלצים שמתקשים לעמוד בעומס.

התמונות שצולמו קשות לצפייה ומציגות את חוסר האונים ששורר ברפובליקה: עשרות תושבים התנפלו על מחסני המזון ובזזו מכל הבא ליד כדי לנסות לשרוד. באחד המוקדים נראים התושבים ששרדו מתקוטטים בינהם על פיסת מזון ונאבקים זה בזה כדי להגיע ציוד שנשלח.

בהאיטי עדיין עוסקים בניסיון לאמוד את מימדי האסון. ההערכות מדברות על כ-50 אלף בני אדם שמתו באסון, ועל כשלושה מיליון נוספים שנפצעו או שיישארו ללא קורת גג. בתמונות ובצילומים אפשר לראות את ההרס העצום ברחובות הבירה פורט או-פרינס, ואת השורות הארוכות של הגופות שהוצאו מהבתים. בין הבתים נמצאים גם לכודים רבים, אותם מנסים כוחות ההצלה ואנשים לחלץ מתוך הבתים.

התושבים זועקים לעזרה

תושבים רבים מהאיטי ניצלו את עדשת המצלמה כדי להעביר את כאבם לכל העולם. "יותר מדי אנשים מתו", אומר אחד מהם, "אנחנו זקוקים לעזרה!". כאשר הגיעו צלמים לתעד תושבים שביתם קרס, אמרו המקומיים: "הממשלה ידעה, והיא לא יידעה אותנו".

כתב רשת CNN אנדרסון קופר, המסקר את האירוע, אמר בהתרגשות כי לצערו יש בהאיטי הרס גדול. "יש פה אנשים שחופרים בידיים על מנת להציל נערה, שנלכדה תחת ההריסות כאשר רגלה מבצבצת אל מחוץ לביתה שקרס", כך בדיווח. לאחר יותר מ-18 שעות תחת ההריסות, הצליחו לחלצה כשהיא בחיים.

רעש האדמה בהאיטי - סיקור מיוחד:

האיטי: נמצאה הנעדרת הישראלית

דיווח: רעש אדמה עז פקד את האיטי

הערכות: רבבות נהרגו ומיליונים יישארו ללא קורת גג

מומחה: "אל תחשבו שכאן לא יהיה רעש אדמה"

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?