עונש משטרתי - לעמוד ברחוב עם שלט

אלכסנדרה אשפינוזה היכתה שוטר כשהייתה שיכורה במסיבה ונענשה באופן לא שגרתי בכלל. בית המשפט קבע שהיא תעמוד במשך ארבע שעות מחוץ לתחנת המשטרה של אורלנדו כשעל צווארה תתנוסס הודעת התנצלות על מעשה התקיפה. עונש חינוכי או לא?

מתנצלת על שהכיתי שוטר. אמאיה והשלט (אורלנדו סנטינל)

אלכסנדרה אשפינוזה אמאיה מאוד ממורמרת על העונש שקיבלה על כך שנהגה באלימות כלפי שוטר. היא עמדה במשך ארבע שעות מחוץ למטה משטרת אורלנדו כשבידה שלט מתוצרת בית ועליו מתנוססת כתובת התנצלות בסגנון שלא היה מבייש תלמידת כיתה א': "הכיתי שוטר, טעיתי, אני מתנצלת".

זה העונש של אמאיה על תקיפת השוטר אנדרו באנן סמוך לבית הכנסייה. "זה משפיל וזה לא מלמד אותי דבר", היא אמרה כשהשלט תלוי על צווארה, "אבל אם זה נותן לשוטר להרגיש טוב יותר - אני מוכנה לעשות את זה". זהו לא העונש היחיד שספגה אמאיה, סטודנטית מאוניברסיטת ג'קסונוויל באלבאמה. בנוסף נגזרו עליה גם חודשיים מאסר שהומרו בביצוע עבודות שירות לטובת הקהילה.

השלט עצמו, אגב, הוא למעשה תוצאה של פשרה שהושגה בכתב האישום. אמאיה הסכימה לקבל על עצמה את העונש המגוחך ובתמורה הסירה המשטרה את אשמת תקיפת השוטר שעמדה נגדה. אם לא השלט, הייתה צריכה אמאיה, ככל הנראה, לשבת קצת יותר זמן בכלא או אפילו לשלם קנס כספי גבוה.

העונש מוזר - אבל יעיל

"זה בהחלט מושך את תשומת בלב ומרתיע אנשים. אולי כדאי לנו לאמץ את דרך הענישה הזו, וכך ייתנו אנשים יותר כבוד למשטרה", אמר מפקד משטרת אורלנדו.

אם תהיתם איך אמאיה הגיעה למצב שהיא תוקפת שוטר, רק נספר שהכל התחיל כשבמהלך החודש האחרון חגגה הצעירה הפרועה במועדון עד השעות הקטנות של הלילה. במהלך המסיבה היא השתכרה, התפשטה והותירה לגופה רק בלון שכיסה את המתניים.

בעלי המועדון חשבו שלטובתה, כדאי לפנות אותה הביתה, אך כשניסה השוטר באנן לדרבן אותה לצאת החוצה בדחיפות - היא החלה להכות אותו. כמו שנאמר - סוף גנב לתליה וסוף שיכורה, למבוכה!