האם הוריה של מדלן ביימו חטיפה?

התפתחות בפרשת היעלמות הילדה הבריטית מדלן מקאן: ההורים, קייט וגארי, הגיעו לבית המשפט בפורטוגל ושמעו את חוקרי הפרשה מאשימים אותם ששיקרו בנוגע לגורלה של מדלן. "היא מתה בדירה כתוצאה מתאונה טראגית, ההורים שלה ביימו חטיפה", קבעו החוקרים. שירותי הרווחה מבקשים בכל מקרה לתבוע את ההורים על הזנחה פושעת

האם מדלן מקאן, הילדה הבריטית שנעלמה במסתוריות בפורטוגל לפני שנתיים וחצי, מתה בתאונה טראגית והוריה העלימו את הגופה וכיסו ראיות שהיו עלולות להפליל אותם?

קייט וגארי מקאן, הוריה של מדלן, הגיעו אתמול לבית המשפט בפורטוגל ושמעו את חוקרי המשטרה טוענים שהם שיקרו בנוגע לגורלה של בתם. "היא מתה בדירה כתוצאה מתאונה טראגית, ההורים ביימו חטיפה", אומר בנחישות טוואר דה אלמדיה, ראש משטרת פורטימאו, שניהל את החקירה שנמשכה חודשים ארוכים מיד אחרי היעלמותה של מדלן.

הטענות האלו הופרכו כבר ב-2008 על ידי שופט פורטוגלי שקבע כי אין שום הוכחה שתרשיע את הזוג מקאן. ההאשמות נגד ההורים הושמעו השבוע בבית המשפט כדי למנוע את פרסומן בספרו של אחד מחוקרי המשטרה הפורטוגלית שפרש לאחרונה.

"ההורים החביאו את הגופה"

כותב הספר, החוקר אמראל, הוביל את החקירה בבית הנופש ששכרו ההורים בפראיה דה לוז. אז, בערב השלישי של מאי 2007, סעדו ההורים בטאפאס-בר מרוחק מבית הנופש בו הותירו את ילדתם ללא השגחה. החוקר שהעלה את הטענות גם מול הממונים עליו וגם בבית המשפט - הורחק מהחקירה ובקרוב יפרסם את הספר שכתב בנושא.

בני הזוג טוענים שפרסום הספר יפגע בניסיונות החיפוש אחרי מדלן. איש המשטרה הפורטוגלית שהעיד בבית המשפט טוען מנגד: "תמיד דיברנו על מוות בנסיבות טראגיות. מעולם לא אמרנו שמדובר ברצח, בני הזוג לא הרגו את הילדה - אבל הם החביאו את הגופה".

כחלק מהחקירה, כלב משטרתי שחיפש עקבות של גופות אדם מצא דם בחדר הילדים ובפינת האוכל של דירת הנופש ממנה נעלמה מדלן. החוקר אלמדיה טען שהמשטרה הבריטית הכתיבה את החקירה משלב מסוים, הוא התלונן באזניו של השופט על כך שלא ניתנה לו אף הזדמנות לחקור את בני הזוג מקאן. אנשי רווחה בבריטניה ובפורטוגל אומרים היום שבני הזוג מקאן צריכים לעמוד לדין על הזנחת ביתם: "אנשים נעצרו על הזנחה פעוטה בהרבה בשטח בריטניה".