שלוש שנים של שיהוקים בלתי פוסקים

כריסטופר סאנדס הבריטי לא הצליח להפסיק לשהק במשך שלוש שנים רצופות. אפשר להגיד שהשיהוקים פשוט הרסו לו את החיים - הוא מיעט לצאת החוצה, לא פגש חברים וגם לא מצא בת זוג. כל זאת עד שרופא יפני שמע על המקרה המוזר בטלוויזיה, הבין שמדובר בגידול שפיר שלוחץ על מערכת העצבים, ויצא להציל את חייו של הבריטי המשהק

כריסטופר סאנדס , היום (הסאן)

עבור רובנו שיהוקים הם מטרד שנמשך לכמה דקות ואז עובר ונשכח. אבל עבור כריסטופר סאנדס בן ה-26 נמשכו השיהוקים כמעט שלוש שנים תמימות - ברצף.

"לפעמים זה היה כל כך גרוע, שלא הצלחתי לנשום כמו שצריך. אפילו התעלפתי שלוש פעמים בגלל מצבי", מספר סאנדס. "שיהקתי גם מתוך שינה והתעוררתי עם שרירים תפוסים בכל הגוף".

סאנדס, שהיה מובטל לפני תחילתם של השיהוקים, האמין שהם יפריעו לו למצוא עבודה - אז הוא אפילו לא חיפש אחת. הוא חישב וספר יותר משלושה מיליון שיהוקים, כשלפעמים זה היה קורה בכל שתי שניות.

בעקבות הבעיה ממנה סבל, הפסיק סאנדס לצאת עם חברים ואפילו לא חלם שיימצא בת זוג שתסכים לסבול את שיהוקיו. "זה הגיע למצב בו לא יצאתי מהבית, הייתי חולה כל הזמן, לא ישנתי והייתי רדום ועייף". מיותר לציין שסאנדס ניסה הכל, כולל עיסויים בסרעפת, שתיית מים רבים, עצירת הנשימה ופנייה למכשפים ולמומחים, אבל במשך שלוש שנים - שום דבר לא עבד.

הישועה הגיעה מיפן

אחרי שלוש שנים של סבל, הגיע סיפורו של הבריטי המשהק לכלי התקשורת ביפן. רופא מומחה יפני ששמע על הסיפור טען ייתכן שמדובר בגידול. בדיקות שנערכו לבריטי הסובל הוכיחו את הטענה והוכיחו: גידול שפיר שהתפתח בחלל הבטן לוחץ על מערכת העצבים וכנראה גורם לשיהוקים.

סאנדס נרשם מייד בתור לניתוח, הגידול הוסר, נשימתו חזרה לתפקד וחייו ניצלו. היום הוא מרגיש ממש כמו אדם חדש. לאחרונה עבר סאנדס לגור עם הוריו, למד לנגן על גיטרה ונהנה לשיר ברצף שירים שונים ללא שיהוקים שמפריעים באמצע. את הסיפור שלו הוא מכר לרשת BBC הבריטית שהפיקה סרט על חייו של האיש, השיהוק והאגדה.

למרות השיהוקים הרצופים, מתברר שסאנדס לא מתקרב אפילו לשיא גינס בתחום, ששייך למגדל חזירים אמריקני בשם צ'ארלס אוסבורון. הוא סבל מהתקף שיהוקים שארך 68 שנה, מ-1922 ועד 1990 - אז נפסקו השיהוקים באופן מסתורי, ללא כל התערבות חיצונית.