קנדה: נמר מבויית טרף את בעליו

בעליו הגאה של נמר מקנדה רק רצה להאכילו, אך מצא את עצמו הופך לארוחת הצהריים של חיית הטרף במשקל 300 הקילוגרמים. לאחר התקרית התברר שזו לא התקיפה היחידה שאירעה בגן החיות הפרטי בביתו וכי בשנת 2004 הותקף ילד על ידי נמר אחר שהיה קשור ברצועה. המקרה עורר ויכוח עז באונטריו - האם לאפשר גידול בע"ח גדולים בבתים

יש בעלי חיים שלא כדאי לגדל בבית: תושב אונטריו שבקנדה נהרג אמש לאחר שהותקף על ידי חיית המחמד שלו בעת שנכנס לכלוב כדי להאכילה. לא, זה לא היה חתול, גם לא כלב - זה היה נמר במשקל של כ-300 קילוגרמים.

לתקרית המצערת לא היו עדי ראייה, אך קרוב משפחתו של בעל הנמר, נורמן בואלדה בן ה-66, מצא את גופתו המגאלת דם בתוך כלוב הנמר והזעיק את כוחות ההצלה. גם קרוב המשפחה עצמו היה בסכנה כשנכנס לכלוב והותקף על ידי חיית המחמד, אך לבסוף הצליח לבודד את הנמר בפינת התא ולהפרידו מן הגופה של בואלדה.

לאחר התקרית התברר כי זו לא הפעם הראשונה שאחת מחיות המחמד ה"מתוקות" של בואלדה תוקפת בני אדם. בשנת 2004 הותקף ילד על ידי נמר אחר בחוות החיות שלו, לאחר שזה הוצא ברצועה מהכלוב כדי שניתן יהיה לצלמו.

"התייחס לכל הנמרים כמו לכלבלבים קטנים"

תקרית הנמר עוררה ויכוח חדש-ישן בין קבוצות הפועלות למען זכויות בעלי החיים, הקוראות לאיסור החזקתן בידיים פרטיות, לבין אלו שמגדלים בביתם את חתולי הפרא ומעוניינים ברגולציה קצת יותר עדינה.

וולף קלוזה, בעליו הגאים של נמר אחר באזור, אמר שהוא הכיר את בואלדה שדווקא גידל את נמריו בתנאים נאותים, אך לעיתים הוא היה קצת שאנן בלקיחת הסיכונים. "אני מופתע מאוד מצד אחד, אבל מצד שני הוא התייחס לכל הנמרים שלו כמו לכלבלבים קטנים ולא מזיקים וזו בעיה", כך לדבריו.