דרושות: 24 מיליון כלות סיניות

מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה קובע כי עד שנת 2020 כ-24 מיליון גברים סינים ימצאו עצמם בלי כלה. המצב הבעייתי נוצר עקב חוזר האיזון במדינה בין גברים לבין נשים שנובע ממדיניות הילד היחיד. משפחות שמגלות כי בבטנה של האישה מסתתרת תינוקת, מעדיפות לסיים את ההריון כי הן פשוט מעדיפות בנים

מחפשות חתן? סעו לסין (AP)

למעלה מ-24 מיליון גברים סינים עלולים למצוא עצמם ללא בת זוג בשנת 2020, כך עולה מתוצאות מחקר דמוגרפי שמאשים את ההפלות בסין בבעיה.

בסין רשאית כל משפחה לגדל ילד אחד בלבד, מה שהוביל נשים סיניות בשנים האחרונות להפיל את עוברן לאחר שגילו כי הוא אינו זכר - דבר שיימנע את המשכיות הדור. במחקר נטען כי מדיניות הילד האחד, שנחקקה עוד לפני 30 שנה, מנעה עד היום כ-400 מיליון לידות. משפחות שמביאות לעולם ילד נוסף, עלולות לקבל קנס נוסף - עובדה שפוגעת בעיקר באזורים העניים במדינה.

עם זאת, נראה כי מגמה זו צריכה להשתנות בהקדם כדי שאותם גברים שבכל זאת נולדו יוכלו בכלל להתחתן כדי שתשמר להם האפשרות להמשכיות המשפחה.

"ההפלות שנועדו להביא להולדת זכרים בלבד היא תופעה שנותרה נפוצה מאוד בסין, בייחוד באזורים הכפריים", אמר וואנג גואנגז'ו, אחד החוקרים הסינים שערכו את המחקר. "חוסר האיזון בין גברים לנשים ייפגע בסופו של דבר בגברים, בייחוד אלו בעלי הכנסה נמוכה, כאשר הם יחפשו בנות זוג".

"באזורים עניים בסין גברים רבים פשוט ייאלצו להתחתן בשלב מאוחר מאוד בחיים או להישאר רווקים לנצח", הזהיר חוקר סיני אחר. "בכלל, לגברים מעל גיל 40 יהיה הרבה יותר קשה להתחתן בעתיד". אז ביום שהנשים הישראליות יתייאשו מהיצע הגברים המקומי - יש לכן מקום חדש למצוא בו חתן.