הבמאי אוליבר סטון: היטלר הוא שעיר לעזאזל

היטלר שעיר לעזאזל וסטאלין צריך לקבל יותר כבוד - כך רואה הבמאי אוליבר סטון את ההסטוריה של המאה שעברה. הבמאי השערורייתי, שסיפק לנו סרטים כמו "פלאטון" ו-"JFK", ממשיך להלחם בממסד ולעורר כותרות בסדרה חדשה שתיקרא "ההיסטוריה הסודית של אמריקה על פי אוליבר סטון"

אוליבר סטון מעורר פרובוקציות (AP)

אוליבר סטון, מי שנוהג לעצבן את כל העולם לעתים קרובות בהערות שנויות במחלוקת, מעורר כותרות פעם נוספת. על הפרק הפעם: הפרובוקציה האחרונה שלו שטוענת כי היטלר הוא "שעיר לעזאזל" והבעת אמפתיה לסטאלין.

סטון אמר את הדברים בכינוס מבקרי טלוויזיה שנערך בקליפורניה בסוף השבוע האחרון, בו הציג לקהל את הפרוייקט האחרון שלו - "ההיסטוריה הסודית של אמריקה על פי אוליבר סטון". מדובר בסדרה בת 10 שעות בה סטון מנסה להתייצב מול ההיסטוריה שנלמדת על ידי תלמידי בית הספר בארצות הברית. ניסיון קודם של סטון לאתגר את התיאוריות המוכרות היה בסרט "JFK", שזכה לביקורות מעולות וגל של תגובות לכאן ולכאן.

סטאלין לחם במכונת המלחמה הגרמנית יותר מכל אדם אחר

"היטלר הוא שעיר לעזאזל, שקל להאשים אותו במהלך ההיסטוריה. אנו משתמשים בדמותו כדי להשיג מטרות זולות", אמר סטון.

על סטאלין, עוד דמות שנואה מהמאה שעברה, הוא אמר: "לסטאלין יש סיפור אחר לגמרי. אני לא רוצה לצייר אותו כגיבור, אבל אני מבקש להציג אותו באור יותר עובדתי - הוא לחם במכונת המלחמה הגרמנית - יותר מכל אדם אחר".