אמריקה קפואה: תמונות מתחת לאפס

שהשמש לא תבלבל אתכם. הטמפרטורה הרשמית בוושינגטון היא 8 מעלות מתחת לאפס, אבל בגלל הרוח זה מרגיש כמו מינוס 15 מעלות. ולא רק בוושינגטון, אפילו בפלורידה ירד הלילה שלג, וזה לא קרה כבר 30 שנה. גל קור שוטף את העולם כולו ונראה שרק אצלנו - חם מהרגיל. צפו בתמונות מהיבשת הקפואה

מזג האוויר החורפי השתלט על צפון אמריקה לפני שבועיים - ומאז הוא לא עוזב. בזה אחר זה נשברים שיאי קור ביבשת, במיוחד במדינות המערב התיכון, ואפילו פלורידה שמשמשת בדרך כלל מפלט לאמריקנים בפני הקור - גם היא נכנעה לגנרל חורף.

במיאמי שטופת השמש ירדו הלילה פתיתי שלג ונזקי החקלאות בפלורידה נאמדים כבר במיליונים. הנחמה היחידה שרואים האמריקנים במזג האוויר הקשה הזה הם המראות הנדירים ביופיים שמייצר השלג. מצד שני, לאמריקאים אין שום סיבה לקנא באירופים. גל הקור הזה שוטף גם את יבשת אירופה והכל לבן לגמרי.

בגרמניה בוטלו מאות טיסות בנמלי האוויר של ברלין ופרנקפורט. לילה סיוטי עבר על 170 נוסעים שנתקעו על אוטוסטרדה ליד ברלין וחולצו רק בבוקר. וגם באסיה לא פשוט. בסין הטמפרטורות צונחות עמוק מתחת לאפס, מותירות אלפים שנאלצו לפנות את בתיהם בצפון מערב המדינה. אנשי מזג האוויר מבטיחים שבארה"ב גל הקור הנוראי יחלוף תוך ימים ספורים. נחיה ונראה.