צפו: מתופפי העולם למען השלום בדארפור

בכירי המתופפים ברחבי העולם נטשו את העמדות ויצאו לקדמת הבמה. עכשיו הם אלה שמכניסים את העולם לקצב בקליפ חדש ויוצא דופן שנועד להעלות את המודעות למציאות העגומה בדארפור. מספר מתופפים מלהקות מפורסמות מוכרים שילבו סט תופים, כלי הקשה, קסילופון ותופי טם טם - ומזמינים אתכם לזוז

המתופפים לא זוכים בדרך כלל להילה האופפת את סולני הלהקות. הם יושבים מאחור, הרחק מאור הזרקורים, ופעמים רבות הם זוכים לתדמית לא מחמיאה, בלשון המעטה. אבל עכשיו הם יוצאים לקדמת הבמה - לא זו של אולמות הקונצרטים או היכלי ההופעות, אלא לקדמת הבמה העולמית במבצע חובק עולם ומקצבים - למען פליטי דארפור.

בין המתופפים שהתנדבו להשתתף בפרוייקט המיוחד נמצאים פיליפ סולווי - מתופף להקת "רדיוהד", ניק מייסון מ"פינק פלויד", מקסי ג'אז - המתופף של "פיית'לס" וסטיוארט קופלנד מלהקת "פוליס". אליהם הצטרפו מתופפים רבים מלהקות רבות מרחבי העולם שמבקשים רק דבר אחד: הצטרפו למנגינה הקצבית למען דארפור.

הקליפ החדש שהפיצו המתופפים כולל, מטבע הדברים, בעיקר קצב ללא מלים, והוא כבר צובר מאות אלפי צפיות ברשת. על רקע המתופפים המוכשרים בפעולה מופיעים על המסך הדברים הבאים: "מלחמת האזרחים בין דרום לצפון סודן זו מלחמת האזרחים הארוכה באפריקה. יותר משני מיליון איש נהרגו. עכשיו שוב האלימות פרצה מחדש בדרום סודן".

עוד נכתב במילות השיר: "עולה החשש שהמלחמה העצומה והפרת זכויות האדם, עומדת לחזור. בינואר 2011, בעוד שנה, ייערך משאל עם שיקבע את עתידה של סודן . אז עכשיו אנחנו משתפים פעולה וקוראים למנהיגים מסביב לעולם לפעול בדחיפות ולמנוע חזרה לאלימות הנוראית".