הודו: צפו בבת ה-14 שבוכה דמעות דם

טווינקל נאנדאני, תלמידה הודית, לא מבינה למה זה קורה לה. כך, ללא סיבה מוסברת היא בוכה דמעות של דם. "זה לא כואב אבל זה מפחיד ומאוד מלכלך", מספרת הנערה בכאב. "החברים בבית הספר חושבים שזה מגעיל ולא מתקרבים אליי". המומחים חסרי אונים ולא מצליחים לפתור את הבעיה

ילדה הודית, רק בת 14 מביכה את רופאי הודו שלא מבינים איך דמעות של דם זולגות על פניה - מעצמן . טווינקל דוויבדי בת סובלת מכ-50 דימומים בכל יום בחלקים שונים בגופה. בני משחתה המודאגים חוששים שבבוא היום גופה לא יצליח לעמוד בתופעה ויקרוס כתוצאה מאבדן דם.

הבעיה היא לא רק רפואית, טווינקל מספרת כי חברותיה לכיתה לועגות לה ומתרחקות ממנה בגלל הבעיה. היא ניגשה כבר לעשרות מרפאות בניסיון לטפל בבעיה, אבל איש לא מצליח להסביר מדוע היא ממשיכה לדמם מעיניה ומרגליה.

ההפרעה הנדירה החלה לפני שנתיים כשהיא הייתה בת 12.  "כל כך פחדתי, זה לא כואב אבל זה מפחיד ומאוד מלכלך", סיפרה הילדה בכאב. "החברים שלי חושבים שזה מגעיל - מדי בית הספר שלי התלכלכו ואף אחד לא מתקרב אלי. פעם בכיתי כשזה קרה, עכשיו אני סתם שותקת וממתינה שזה יעבור".

המומחים חסרי אונים

הוריה של  טווינקל נאנדאני ואדיטיה, תושבי אוטאר פרדש שבהודו, חצו את המדינה ועברו ממומחה למומחה אבל איש לא מצליח לעזור להם והם נואשים.

ג'ורג' בוקאנאן, מומחה בריטי , שמע על המקרה בעיתונות ויצא להודו לנסות ולסייע לצעירה. לאחר הבדיקות הוא אמר: "מעולם לא ראיתי משהו כזה בהיסטוריה של הרפואה, בדקתי את גופה וראיתי שאין שום סימנים לחתכים או חבלה אחרת בשום מקום, זה מצב שלא ראינו קודם". 

גם קאלבינו בן ה-15 בוכה דם

הנער קלאבינו נראה כמו כל ילד אחר בן 15. אבל כשהוא מרגיש קצת "רגשי" ובא לו לבכות - לא בדיוק יוצאות לו מהעיניים דמעות. כשקלאביניו רוצה לבכות - דם יוצא לו מהעיניים. בפעם הראשונה שזה קרה לו אמו יצרה קשר עם שירותי החירום. אך אלה, גם לאחר בדיקות רבות, הבינו שפשוט מדובר בפגם גנטי.

"בהתחלה זה נורא פגע בי - הרגשתי דחוי ורדוף על ידי החברים", הוא מספר. "אך כעת אני פשוט רגיל לזה". קלאביניו מספר גם על תחושותיו שניות לפני שהוא דומע דם, ממש כמו הערפדים מהאגדות. "אני מרגיש שהעיניים שלי נרטבות", הוא אומר. "לפעמים זה צורב כשזה יוצא".

הבעיה המהותית יותר היא שהרפואה לא מוצאת פתרון לבעיה. "לקחנו אותו לבדיקות, עשו לו MRI, ערכו בדיקות אולטרסאונד - וכל הבדיקות הוכיחו שהכל נורמלי", אומרת אמו של קלאביניו. "מעולם לא ראיתי דבר כזה", היא אומרת. האם המודאגת ממשיכה לקוות שבכל זאת יבינו מה מסתתר בעיניה של בנה. "לא איכפת לי לנסוע לכל מקום", הוסיפה. "אני אעשה כל מה שצריך למען התינוק שלי".

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?