מזל טוב: יום הולדת 75 ל"מלך הרוקנרול"

מאות אלפי המעריצים של אלביס פרסלי מקפידים לחגוג כל שנה את יום הולדתו, גם למעלה מ-30 שנה אחרי מותו. "אלביס לא היה רק הארכיטקט של הרוקנרול, הוא ממש הגדיר את הדרך בה אנחנו מתייחסים אל אמנים גדולים", אומר מארגן תערוכה בלוס אנג'לס המוקדשת כולה לזמר האגדי. וגם כאן בישראל מעריציו הרבים של "המלך" חגגו

33 שנים עברו מאז מותו - אבל העולם עוד לא שכח אותו: מאות אלפי המעריצים המושבעים של אלביס פרסלי חוגגים היום את יום הולדתו ה-75. מאוסטרליה ועד סקנדינביה, כולם יודעים מי שר על נעלי הזאמש, מי מבקש שיאהבו אותו ברכות ולמי מתכוונים שאומרים - "מלך הרוקנרול".

בתחנת רכבת בעיר סידני התקבצו מאות מעריצים לפסטיבל המוני שנערך בהוקרה לזמר האגדי. "חיכיתי לאירוע הזה כל השנה", סיפר לתחנת השידור האוסטרלית אחד המשתתפים. בארצות הברית, הקים מוזיאון "הגראמי" בלוס אנג'לס תערוכה שכולה מוקדשת לפרסלי, כשהיה צעיר בשנות ה-20 לחייו.

"אלביס השפיע על כל מה שנוצר  בעולם המוזיקה אחרי תקופתו", אמר בוב סטנלי, אחד ממארגני התערוכה, "אלביס לא היה רק הארכיטקט של הרוקנרול, הוא ממש הגדיר את הדרך בה אנחנו מתייחסים אל אמנים גדולים".

למרות ששנות תהילתו היו קצרות, אלביס מכר מעל למיליארד אלבומים - יותר מכל זמר אחר בעולם. הוא גם כיכב בלא מעט סרטי קולנוע, מצליחים ברובם, וזכה בשלושה פרסי "גראמי".

אלביס שהציג בשנות ה-50 של המאה הקודמת את המוזיקה השחורה לקהל הלבן, מתנגן היום באלפי תחנות רדיו שיצאו בשידורים מיוחדים. בגרייסלנד יושבת מפקדת הפסטיבלים ברחבי העולם. השנה הם מתכננים לחגוג את יום הולדתו עם לא פחות מ-114 שירים שהיו להיטים ב"מצעדי הפזמונים" של תחנות הרדיו.

לפני 75 שנה הוא נולד בטופלו שבמיסיסיפי, מקום קטן בליבה של ארצות הברית באוגוסט, שם גם מת באוגוסט 1977 כשהוא בגיל 42. הסגנון שלו, לא רק במוזיקה - אלא גם בלבוש ובתדמית הייחודית רק לו, ממשיכים לככב גם היום. אם הוא היה חי היום - הוא בוודאי לא היה בודד ביום הולדתו.