סקוטלנד: זוכה הלוטו נמצא מת בביתו

ב-1997 הוא היה רוקח מתמחה בן 17 וביום אחד הוא הפך לזוכה הצעיר ביותר בפרס הגדול. השבוע, זמן קצר לפני יום הולדתו ה-30, הוא נמצא מת בביתו, במקום בו נהג להסתגר הרחק מעיני הציבור

סטיוארט דוניילי לאחר הזכייה (דיילי טלגראף)

אומרים שכסף לא תמיד יכול לקנות אושר: סטיוארט דוניילי, סקוטי בן 29, זכה לפני 12 שנה בפרס הגדול בלוטו, כשהיה בן 17 בלבד. הוא זכה בשני מיליון לירות שטרלינג, כשחלק עם זוכים נוספים פרס של 25 מיליון ליש"ט בפרס הגדול של 1997. אז הוא היה רק בן 17. לעשור הרביעי של חייו הוא כבר לא הגיע.

דוניילי, רוקח מתמחה, שזכור במיוחד בזכות תמונות שלו חוגג את הזכייה עם כוס קוקה קולה ולא עם שמפניה בגלל גילו הצעיר במיוחד בעת הזכייה, הפך עם השנים לגבר שמסתגר בביתו. הוא השתמש בכסף כדי לקנות בתים להוריו, וחלקת אדמה בדרום מערב סקוטלנד. השבוע הוא נמצא מת בביתו, המשטרה עכשיו חוקרת מה גרם למותו.

מה חיסל את דוניילי?

דוניילי תרם כספים רבים למוסדות שיקום ומחקר לבעיות גנטיות, מוסדות בהם מטופל אחיו. לפני כשבע שנים הוא התראיין לרשת טלוויזיה סקוטית וסיפר על החיים אחרי הזכייה. "זה היה קשה מאוד להתמודד עם כל תשומת הלב שקיבלתי, אני זוכר שהיו אנשים שהקימו מחנות מחוץ לביתי , זה מאוד הלחיץ אותי ואת המשפחה שלי", סיפר אז.

בדף האינטרנט שפתח ברשת חברתית התוודה דוניילי כי הוא מפחד להיות מעורב בקהילה. תחת הכותרת עיסוקים הוא כתב: "שינה , צפייה בטלוויזיה, האזנה למוזיקה, גלישה ברשת - כל דבר שלא גורם לי לצאת מהבית"

במשטרת גלאזגו חוקרים עכשיו את נסיבות מותו של סטיוארט, החוקרים מדגישים שבמקום לא נמצאו סמני אלימות או ראיות לפריצה או גניבה.

ישראל: מה עלה בגורל הזוכים הגדולים בלוטו?