הכירו את נער הפוסטר החדש - אובמה

שלט פרסומת חדש למעילים הצליח לעצבן את הבית הלבן. הנשיא אובמה הפך לנער הפוסטר שמקשט את הטיימס סקוור, עם מעיל חדש. מה אומרים על זה תושבי ניו יורק? הדעות חלוקות

את פניו של אובמה אפשר למצוא היום כמעט בכל מקום - מחולצות טי ועד לספלי קפה. אולם בבית הלבן לא ציפו לראות אותו מתנוסס על שלט חוצות ענק בטיים סקוור בניו יורק. בוושינגטון מנסים כעת להביא להורדת השלט.

אובמה נראה בשלט כשהוא עטוף בפרסומת למעיל. "כשאני רואה את הנשיא אובמה, אני חושב שזה הדבר הכי טוב באמריקה. אני אוהב את הבחור הזה, הוא האיש!", אומר תושב ניו יורק ונושא עיניים למעיל החדש של הנשיא. "אני חושבת שהוא די מגניב אם את שואלת אותי, אבל אני לא יודעת אם אובמה אוהב את זה", אומרת אזרחית אמריקנית אחרת.

הבעיה בשלט היא שהחברה המפרסמת לא קיבלה את אישור הבית הלבן להשתמש בדמותו של הנשיא, כפי שצולם בנובמבר בביקור על החומה הסינית.

"זה כאילו הוא סלבריטי, הוא הנשיא"  

עכשיו הבית הלבן מבקש מהחברה המפרסמת להוריד את שלט החוצות. לטענתם, הדבר גורם לאנשים לטעות ולחשוב שאובמה נתן את אישורו לפרסום וזה בניגוד למדיניות הנשיא בנוגע לשימוש בשמו למטרות פרסום. "אני לא חושב שזה מתאים לנשיא אמריקני להופיע על מודעת חוצות, הוא הפנים של אמריקה וזה לא מכובד. אני אוהב את אובמה, אבל להראות אותו כך - זה כאילו הוא סלבריטי - אבל הוא הנשיא".

לנו רק נותר לתהות - מה היה קורה למכירות של מוצר עם היו מלבישים אותו על כתפיו של ג'ורג' בוש או דיק צ'ייני?