אוסטריה: הילדה שנחטפה מתגעגעת לחוטף שלה

ארבע שנים אחרי שברחה מהשבי, נטשה קאמפוש עדיין לא מוצאת את מקומה בחברה. אחרי הבריחה נראה היה שמסתמן סוף טוב לסיפור טרגי, ונטשה הצטיירה כצעירה חכמה ויפה שגברה על המפלצת שהעלימה אותה למשך 8 שנים - אבל היום היא בודדה וחיה לבד במקום שהיה בעבר בית הכלא שלה, מול תמונתו של האיש שגנב לה את הילדות

נטשה - סרט חדש בקרוב (AP)

נטשה קאמפוש, נערה בודדה, יושבת לבדה באותו תא בו הוחזקה בשבי במשך שמונה שנים. היא מסוגרת וחסרת חברים או קרובים שיכולים לנחם אותה. נטשה קנתה את הבית בו היא הוחזקה ועל פי העדויות, היא תלתה בבית תמונה של וולפגנג פריקלופיל - המפלצת שחטפה אותה בגיל 10 והחזיקה אותה שנים בתנאי שבי.

מיד אחרי שברחה מהשבי, היא הפכה לגאוות אוסטריה. הצעירה בת ה-19 נראתה טוב, היא הוצגה כנערה חכמה שהצליחה לשרוד סיפור טרגי עם סוף טוב. אלא שהמציאות טפחה על פניה: היא הפכה מסמל ה"אומללות האוסטרית" לדמות שנויה במחלוקת, לאחר שניצלה את סיפורה העצוב כדי להתפרסם. מאז 2006 אז נטשה ברחה מהשבי בפרברי וינה, הקהל שחיבק אותה בתחילה הלך והתרחק.

נטשה עושה כותרות - יותר מדי

היא גדלה בתא מתחת לאדמה. האיש ששבה אותה נתן לה אוכל, אור ואוויר. היא התנדבה לספר את הסיפור שלה לכל עיתון ומגזין שהיה מוכן לשלם ולהדפיס. אבל עם הזמן, הספק פלש לליבם של האוסטרים, שידועים גם כשומרי פרטיות קיצוניים. הם ראו קצת יותר מדי נטשה בכל מקום. ב-2008 היא אפילו קיבלה תכנית ראיונות משלה בטלוויזיה המקומית.

האוסטרים לא אוהבים את העובדה שהיא דוחה כל מגע עם אביה שהתעקש לחפש אותה כל השנים, ויותר מכך, הופתעו מהאהדה שהיא מביעה כלפי האיש שחטף אותה. היא מביעה צער בכל פעם שמזכירים לה שהוא זרק את עצמו מול רכבת נוסעת, זמן קצר אחרי שברחה.

עכשיו אוסטריה מתכוננת לעוד גל של נטשה. סרט חדש שצילומיו יצאו לדרך החודש, יתאר את 3096 הימים שבהם נטשה שהתה בכלא וגם את הימים אחרי השחרור. בסרט נטשה נחשפת כצעירה מבולבלת שמבלה שעות לבדה במקום ממנו ברחה, ללא קשר למשפחתה האמיתית, מנסה באופן נואש למצוא את מקומה בעולם שלא הכירה.