קנדה: הכלבה שהצילה את חייו של ילד בן 11

הנה קצת חדשות טובות. הכלבה אנג'ל אמנם רק בת שנה וחצי, אבל הוכיחה שיש בה מספיק נאמנות ואומץ לב - כשהצילה את חייו של בעליה בן ה-11 ממלתעותיה של פומה אכזרית. הכלבה האמיצה נפצעה פצעים קשים בעצמה, אבל הודות לטיפול הווטרינרי המסור, היא צפויה לשוב בקרוב לחיק משפחתה האוהבת

אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב של האדם, אבל במקרה של אוסטין פורמן בן ה-11 - ייתכן שהוא לא היה כאן כדי לספר על כך אלמלא אנג'ל, כלבת הגולדן-רטריבר של משפחתו. אנג'ל בת השנה וחצי הצילה השבוע את חייו של אוסטין לאחר שחיית טרף מסוג פומה תקפה את הילד בחצר האחורית של ביתו בקנדה.

אנג'ל בעצמה הותקפה על ידי חיית הפרא וסובלת מפצעי נשיכה רבים וקשים, אבל בתום טיפול מסור אצל הווטרינר, צפויה הכלבה האמיצה לחזור בקרוב לחיק משפחתה האוהבת. ד"ר ג'ק אנוויק, הווטרינר שטיפל בכלבה, סיפר שאמנם מדובר בפצעי נשיכות עמוקים, אך למרבה המזל הם ניתנים לריפוי.

הפומה התוקפנית נורתה למוות על ידי קצין המשטרה הקנדית, שהגיע למקום תוך שניות. 4 יריות נדרשו לקצין על מנת להרוג את הפומה ולחלץ את אנג'ל ממלתעותיה. "הכלבה אנג'ל סובלת מנשיכות בראש וברגל האחורית", סיפרה רב"ט לי-אן דאנלופ. "כתוצאה מהתקיפה נוצר חריץ קטן בגולגולתה ומספר פצעים שטחיים, אבל הודות לטיפול המסור, היא צפויה לחזור הביתה למשפחתה ולהתחיל בתהליך ההחלמה", היא אמרה.

"הדקות שעברו על אוסטין הקטן היו קריטיות ביותר", העידה דאנלופ. "הילד יכול היה להיפצע באופן חמור או אפילו להיהרג, אבל הודות לכלבה אנג'ל, שהגנה על משפחתה, הוא ניצל". משפחתו של אוסטין הקטן שנתנה לכלבה את השם אנג'ל, ידעה כנראה שהיא תהיה המלאכית השומרת שלו.