מדריך תוצרת העיר ניו יורק: איך להזריק סמים בצורה נכונה

"אם אתה לבד ומשהו משתבש לך, אין מי שיעזור לך" כך נפתחת הדרכה חדשנית למדי שהוציאה עיריית ניו יורק ונועדה להדריך את נרקומני העיר כיצד להזריק סמים בצורה נכונה ונבונה. כצפוי, לא כולם אוהבים את היוזמה. דווקא מי שמחזיקה בתפקיד שמוגדר כ"מניעת שימוש בסמים ובאלכוהול" - תומכת נלהבת בהפצת החוברת

לפני ההזרקה חשוב לאתר את הוריד הנכון. אילוסטרציה (Shutterstock)

נרקומני העיר ניו יורק בוודאי יפילו את המזרק בהלם כשיתקלו בידיעה הבאה. מתברר שלאחר שנים בהם נלחמו בתופעה, החליטו קברניטי העירייה להתחיל ולשתף פעולה ולחלק בחינם חוברת הדרכה להזרקה נכונה של סמים - כך מדווח הבוקר עיתון "מעריב".

"המטרה שלנו היא להציל חיים ולהראות שישנן דרכים פחות מסוכנות להזריק", אמרה דליה הלר, שבאופן כמעט סותר מחזיקה בתפקיד בעיריית ניו יורק שעונה להגדרה "בכירה במחלקה למניעת שימוש בסמים ואלכוהול".

עצה לנרקומן: הזריקו תמיד יחד

החוברת המושקעת שהוכנה על ידי העירייה מכילה עשרות טיפים להזרקה נכונה ובטוחה של הסם האהוב לבחירתו של הנרקומן. אחד הטיפים ממליץ, למשל, להזריק תמיד בחברותא. "אם אתה לבד ומשהו משתבש - אין מי שיעזור לך", מסבירה החוברת שאף מאוירת בצבעוניות. טיפ נוסף אף נותן הנחיות כמעט רפואיות בנוגע לאופן בו יש לאתר את הוריד הנכון להזרקה ולטקטיקה בה יש לנקוט כדי לצמצם את הסיכוי לזיהומים ולהידבקות במחלות.

כצפוי, לא כולם מאושרים, בלשון המעטה, מהיוזמה החדשנית למדי של עיריית התפוח הגדול. "מדובר בחוברת הדרכה מפורטת כיצד להזריק רעל", הגיב נציג האגודה למלחמה בסמים המקומית, ג'ון גילבריד. את תגובתם של נרקומני העיר לא ניתן היה להשיג, ככל הנראה, עד למועד סגירת הגיליון. אנחנו רק יכולים לשער שזועמים הם בטוח לא.