משהו מפריע לכם בעין? אולי זה שערות עכביש

מתברר שגידול עכבישי טרנטלות הוא עסק לא פשוט. אזרח בריטי שניקה לטרנטולה האהובה שלו את הכלוב הגיע לבית החולים כשהוא סובל מאדמומיות בעין. הרופאים מצאו שערות טרנטולה בעינו שככל הנראה יישארו שם לנצח. מגדלי עכבישים היזהרו

אל תביטו לה ישר בעיניים. אילוסטרציה (AFP)

למרות שאנחנו בטוחים שהמידע הזה לא הולך לעזור לכם בחיים יותר מדי, נספק לכם אותו בכל זאת: אלו מכם שמגדלים בביתם את עכביש הטרנטולה כחיית מחמד, מתבקשים להיזהר ולא להביט עליה ישירות או לפחות לכסות את העיניים במשקפי מגן.

זוהי לפחות אחת המסקנות שעולה מתוך המקרה של אזרח בריטי שהגיע אמש לבית חולים עם שערות טרנטלה בתוך הקרנית. הצעיר בן ה-29 התלונן בפני הרופאים שטיפלו בו, שעינו כואבת ודומעת מזה שלושה שבועות.

אחרי שהתגלו שערות העכביש בעינו, נזכר החולה שבזמן שניקה את הכלוב של הטרנטולה האהובה שלו, היא שיחררה זרם של שערות שחדר לעינו. לצערו של הצעיר, הרופאים לא יכלו להסיר את השערות מתוך עינו מאחר שהן היו קטנות מדי. במקום זאת, הם הזריקו לו סטרואידים שאמורים לחזק את המערכת החיסונית ולסייע לו להתמודד עם הזיהום, ומעתה הוא ייאלץ להסתובב לשארית חייו כששערות עכביש תקועות בעיניו.

אם אתם תוהים למה זה קרה, נספר שעכבישי הטרנטולה נוטים לשחרר זרם של שערות כלפי כל עצם בו הם חושדות כאויב פוטנציאלי - גם אם מדובר למעשה באדם שמגדל אותם ונותן להם אוכל. אז אם יבוא יום ותחליטו שנמאס לכם מכלבים וחתולים ואתם רוצים להתחיל לגדל עכבישי טרנטולה - אל תשכחו לחבוש משקפי מגן.