דיווח: 4 הרוגים באירוע ירי במרכז קניות בפינלנד

אלמוני לבוש שחורים פתח באש סמוך לשעה 10:30 הבוקר, שעון פינלנד, במרכז קניות בעיר אספו, סמוך להלסינקי. על פי הדיווחים מהמקום, לפחות ארבעה בני אדם נהרגו באירוע ואדם אחד נפצע. מקורות משטרתיים מוסרים כי בזירה נמצאים מספר נפגעים נוספים שמצבם לא ברור. לאחר מרדף משטרתי נמצאה גופתו של היורה שהתאבד

לפחות ארבעה בני אדם נהרגו ואחד נפצע בתקרית ירי חמורה הבוקר בתוך מרכז קניות בפינלנד, סמוך לבירה הלסינקי. על פי מקורות משטרתיים, כל הנפגעים מהאירוע פונו מהזירה.

לאחר מרדף משטרתי שנערך אחרי היורה, איברהים שופולי בן ה-43, נמצאה גופתו בביתו. על פי מקורות משטרתיים שופולי התאבד. עיתון פיני דיווח באתר האינטרנט שלו כי שוטרים מצאו בבית אחר באספו גופה שזוהתה כאשתו לשעבר של שופולי.

על פי העדויות מהמקום, סמוך לשעה 10:30 הבוקר (שעון פינלנד), פתח באש שופולי באש אל עבר הקונים במרכז קניות בעיר אספו. כלי התקשורת בפינלנד מדווחים כי נורו לפחות שישה קליעים אל עבר באי הקניון. רשת הטלוויזיה הפיני YLE דיווחה כי מרכז הקניות פונה מאנשים מתוך חשש כי חמושים נוספים נמצאים באזור.

"כשיצאנו מהמרכז המסחרי שמענו רעשים שנשמעו כמו יריות מהקומה השלישית ואז ברחנו", סיפרה אחת מעובדות הקניון לכתבת רויטרס. "שילמתי על המצרכים בחנות ורציתי לצאת לרכב שלי כשפתאום אמרו לי שאי אפשר לצאת", סיפרה אחת מבאות הקניון. "הם זירזו אנשים לפנות את המקום ולא הסבירו למה", היא תיארה את הבלגאן ששרר במקום.

לפני שנה: 10 הרוגים בתקרית ירי

בחודש ספטמבר בשנה שעברה פתח אדם פיני באש בתוך קולג' שממוקם 350 קילומטר צפונית להלסינקי והרג עשרה אנשים. היורה, מטי יוהני סרי בן ה-22, ירה בעצמו בסוף התקרית ומת לבסוף מפצעיו בבית החולים. לפני האירוע פרסם סרי ברשת האינטרנט קטע וידאו בו הוא נראה יורה באקדח בשטח פתוח, אך הדבר התגלה רק לאחר המעשה.

"הסתכלתי מבעד לחלון ואז הוא ירה בי", סיפר אז אב הבית בקולג' שנפצע באירוע הירי. בעקבות המהומה ששררה במקום לא יכלו צוותי חילוץ שהתמקמו סביב המוסד החינוכי להיכנס בזמן שהתלמיד ירה, ובתי החולים באיזור נכנסו לכוננות.