צפו במופעי הזיקוקים מסביב לעולם

העשור השני של המאה ה-21 כבר כאן ובעולם לא הפסיקו לחגוג עם זיקוקים, מסיבות סוערות והרבה אלכוהול. צפו בלקט מהחגיגות הצבעוניות והמרשימות

הסתיימה קבלת השנה החדשה ברחבי העולם, אותה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט. למיליארדי תושבים נותר כעת להמשיך וליהנות משנת 2010, ולקוות שתהיה מוצלחת לפחות כמו 2009.

המשדר המיוחד שהתחיל אתמול ב-13:00 נפתח עם יריית הפתיחה של החגיגות מוולינגטון, ניו זילנד, שאזרחיה היו בין הראשונים בעולם שזכו לקבל את השנה החדשה. בשעות הצהריים ביקרנו בחגיגות שנערכו בסידני, אוסטרליה והעברנו את תערוכת הזיקוקים המיוחדות מטייוואן והונג קונג.

אתמול בערב, בשעה 21:55 חגגנו עם אזרחי דובאי וב-22:55 קיבלנו את השנה החדשה במוסקבה, רוסיה. בנוסף העברנו בשידור חי את חגיגות השנה החדשה גם מיוהנסבורג, דרום אפריקה; בברלין, גרמניה; פריז, צרפת; לונדון, בריטניה; ומטיימס סקוור בניו יורק, ארה"ב.

אחת מנקודות השידור שהשתתפו במשדר היא כיכר רבין בתל אביב, שם הצליח הקוסם חזי דין לשבור את שיא גינס בזמן שהייה רצוף בתוך קוביית קרח. הקוסם "בילה" בתוך הקובייה במשך 65 שעות ברציפות ויצא משם, קפוא אך מרוצה, בחצות ודקה, רגע אחרי כניסתה של 2010 בישראל - בשידור חי כמובן.

הבוקר המשיכו החגיגות גם בחצי המערבי של כדור הארץ, כשאובמה בירך את אזרחי ארצות הברית בשנה טובה ובהמשך הגיעו עד לנקודות האחרונות בהן חגגו את הסמסטר, הוואי וסמואה.

גם בישראל חגגו

במסגרת המשדר, מעבר לשידור החי של החגיגות מהערים המרכזיות בעולם וגם מכיכר רבין, שוחחנו עם חוגגים וגולשים ברחבי העולם וגם כאן בארץ, שסיפרו לנו על החגיגות ועל האירועים המיוחדים ברחבי הגלובוס וקיבלו יחד איתנו בשידור חי את העשור החדש.

כדי להקל על החוגגים בישראל שבחרו לציין את כניסת השנה האזרחית החדשה הפעילה "אגד" קווי לילה מיוחדים מאזורי המגורים למוקדי הבילוי ובחזרה. השירות ניתן באזור חיפה והקריות, ירושלים וסביבותיה וקווים מהירים בין ירושלים למסוף רידינג בתל אביב.