חגיגת חג המולד: פסטיבל מכות המוני

תושבי פרו נוקטים בדרך מאוד מקורית כדי לשחרר את הכעסים שלהם. מדי שנה בחג המולד, כשאנשים ברחבי העולם נפגשים מתחת לעץ האשוח ומחלקים מתנות, תושבי קוסקו מציינים את הטקנקוי - פסטיבל המכות השנתי. במסגרת האירוע מרביצים החוגגים אחד לשני וזאת כדי להתחיל את השנה החדשה בחיוך. כך זה נראה

מסתבר שיש כאלו שהכאב דווקא גורם להם הנאה: בעיר קוסקו שבפרו ציינו בסוף השבוע שעבר את פסטיבל הטקנקוי, אירוע שנחגג מדי שנה בחג המולד, ובמסגרתו תושבי המקום נפגשים לצורך מטרה אחת בלבד - להחטיף מכות אחד לשני.

בעיטות, סטירות, אגרופים - הכל מותר בפסטיבל הטקנקוי. על פי המסורת הפרואנית, כשאנשים מוציאים אגרסיות אחד על השני שחרור האלימות מאפשר להם להשאיר את כל הצרות מאחור ולהתחיל את השנה החדשה עם חיוך על הפנים והרבה יותר רוגע.

כחלק מאירועי הפסטיבל, שני אנשים שנמצאים בסכסוך מתמשך אחד עם השני יכולים להיפגש בזירה ולפתור את המחלוקת בקרב מכות הגון. שופטים מיוחדים שנמצאים באזורי הפעילות מפקחים כי אף אחד לא יחרוג מרמת האלימות המינימלית, כדי שחס וחלילה לא יפצעו אנשים.

"זו מסורת שמאוד יקרה לליבי", אמר אחד מתושבי המקום שהשתתף בקרבות. "אני הולך להמשיך להשתתף בפסטיבל הזה למשך כל חיי", סיכם בחיוך וללא דאגה ממכות יבשות, שריטות או סימנים כחולים.