צפו במסע ההצלה של הלוויתנים בניו-זילנד

מאות בני אדם הצליחו להציל כמה עשרות לוויתנים שנסחפו לחופי ניו-זילנד. לא ברור מה גרם להגעתם של הלוויתנים לחוף, אך מומחים מעריכים כי תנאי הים הם אלו שגרמו להם להתבלבל. צפו בהצלה המרגשת של הלוויתנים

מאות בני האדם שהגיעו לאתר נופש פופולרי בצפון ניו-זילנד לא הגיעו כדי לנפוש, אלא להציל לוויתנים שנסחפו לקו החוף - מסיבה שעדיין לא ברורה.

למעלה מ-120 לוויתנים מסוג "פיילוט" נפלטו אל החוף, אולם תודות למאמצי ההחייאה של המתנדבים שעבדו קשה, במשך ארבע שעות ללא הפסקה עשרות הצליחו להינצל. הטלוויזיה המקומית בניו-זילנד מדווחת כי נקבת לוויתן אחת אף ילדה מיד לאחר שניצלה. למרות מאמצי ההצלה, חלק מהלוויתנים מתו על החוף.

הערכה: המים הרדודים גרמו לבלבול

הסיבה להיסחפות ההמונית של היונק האהוב עדיין לא ברורה, אך מומחים מעריכים כי המים הרדודים והחופים החוליים בצפון המדינה בלבלו את מערכת גילוי העצמים הפנימית של הלוויתנים.

רק ביום שבת האחרון מתו כמאה לוויתנים באי דרומי במדינה. מטוס תיירים קטן שטס מעל גילה את להקת הלוויתנים העצומה, אך מאוחר מדי, ועד שהגיעו אנשי רשויות הטבע, נותרו בחיים רק כ- 30
לוויתנים.

מדהים: כך נולד לוויתן

ביוני האחרון חזינו בלידה מדהימה של היונק המיוחד. לראות אישה יולדת זה תמיד מחזה מרגש, אך דמיינו לכם לידה של תינוק - במשקל 70 ק"ג. התינוקת בעלת המשקל העצום היא גורת לוויתן מסוג "בלוגה" באורך 152 ס"מ. זהו הלוויתן השני שנולד באקווריום בוונקובר, קנדה, בשנה האחרונה.

היונקת המימית בת יומה חילצה את זנבה לפני הראש המיוחד שמאפיין את זן ה"בלוגה". בתמונות המדהימות ניתן לראות כי הזנב כבר מתנועע ואז ה"גורה" דוחפת את גופה במהירות לפני המים כדי לקחת שאיפה ראשונה של אוויר.