חג המולד: הבריטים קפצו לנהר ב-0 מעלות

העולם הנוצרי חוגג בסוף השבוע את חג המולד. אז בעוד הנשיא אובמה והמלכה אליזבת' משגרים ברכות חגיגיות להמונים (כולל מהכלב הנשיאותי בו) - הבריטים חגגו בשחיה המסורתית באגם הקפוא של הייד פארק, כשהטמפרטורה בחוץ עומדת על 0 מעלות בלבד. מרי כריסמס!

רוב השלג כבר נמס, אבל העולם הנוצרי ציין הלילה חג מולד קפוא למדי. לפי ההערכות, מתנות בשווי של 25 מיליארד דולר נפתחו הלילה רק באירופה לבדה - כמה מהן מתחת לעצי האשוח בארמון וינדזור.

"הנוצרים לומדים לאהוב את הזולת, להפגין רחמים ודאגה, ולהיות מוכנים לעסוק בצדקה ובהתנדבות", אמרה המלכה אליזבת' לאזרחיה, "אני מאחלת לכולכם באשר אתם חג מולד שמח מאוד".

ואילו הנשיא אובמה בירך את האמריקנים ואמר: "שלום לכולם וחג מולד שמח. בשעה שאתם ובני משפחותיכם מתכנסים לחגוג את החגים, ברצוננו להקדיש רגע כדי לשלוח לכם ברכות מהמשפחה שלנו – ממני, ממישל, ממאליה ומסשה... ומהכלב בו". הגברת הראשונה הוסיפה כי "המשפחה שלנו מברכת את המשפחות שלכם בברכת חג מולד שמח".

מאות לונדונים הרפתקנים לא חרגו גם השנה ממנהגם לקפוץ בבוקר חג המולד לשחייה קלה באגם הקפוא בהייד-פארק. טמפרטורת המים, אגב, עומדת על אפס מעלות בדיוק.

הם פחות או יותר הבריטים היחידים שנשארו בעיר לחג: הרכבת התחתית משותקת, החנויות סגורות, חצי מהתושבים עזבו למקומות חמים יותר, והחצי השני - למקומות שבהם יורד שלג.