לא רק אצלנו: טליבאן מפרסם קלטת וידאו של חייל אמריקני חטוף

טוראי ראשון בו בגדל נחטף באפגניסטן לפני כחצי שנה. היום מפרסם ארגון הטליבאן קלטת ובה טוען - זהו החייל החטוף. בקלטת מתועד ברגדל קורא לממשל האמריקני להפסיק את המלחמה באפגניסטן ובעירק. צבא ארה"ב: נבדקת מהימנות הקלטת. כך זה נראה

ארצות הברית סוערת ביממה האחרונה בעקבות פרסום קלטת וידאו חדשה של ארגון הטליבאן באפגניסטן, בה נראה חייל אמריקני שנלקח בשבי לפני כחצי שנה. עם זאת, בצבא ארצות הברית עדיין לא אישרו כי אכן מדובר בחייל החטוף, ומהימנות הקלטת נבדקת.

בקטע הווידאו נראה טוראי ראשון בו רוברט ברגדל, בן 23, לבוש במדי הצבא האמריקני, לראשו קסדה ועונד משקפי שמש. את דבריו בקלטת הוא פותח בפרטי זיהוי - מהלך ברור של עורכיה להבהיר כי אכן מדובר בקלטת אותנטית.

בקלטת עצמה משולבים אלמנטים תעמולתיים של הטליבאן, ובהם תמונות של חיילים אמריקנים מענים עצירים עיראקים בבגדד ורכבים צבאיים אמריקניים מותקפים ע"י פעילי טרור.

"המלחמה בורחת לנו מהידיים"

ברגדל עצמו אף תוקף את הממשל האמריקני וקורא לו לסיים את המלחמה בעירק ובאפגניסטן. "צר לי לומר לכם כי המלחמה הזו בורחת לנו מהידיים", אומר ברגדל בקלטת. "המלחמה פשוט הופכת להיות מלחמת ויאטנם הבאה, אלא אם כן הציבור האמריקני יקום על רגליו ויפסיק את השטויות האלה".

בסופה של הקלטת, מופיע דובר הטליבאן זאהיבולה מוג'האיד, ודורש לשחרר אסירים של הארגון בתמורה לשחרורו של החייל. בצבא ארצות הברית, כאמור, עדיין מתייחסים לקלטת בספקנות וממשיכים לבדוק את מידת מהימנותה.