צפו באישה שהפילה את האפיפיור

האיטלקים יורדים מהפסים. מעט יותר משבוע לאחר שראש הממשלה ברלוסקוני הותקף על ידי מפגין במילאנו, קפצה אישה מעורערת בנפשה על האפיפיור במהלך המיסה המרכזית בכנסיית סן פטרוס שבוותיקן. האפיפיור לא נפגע והמשיך בטקס כרגיל. צפו בתקיפה

באיטליה משתדלים להתנהג לפי צו האופנה, יכול להיות שצו האופנה העכשווי הוא תקיפת מנהיגים? קצת יותר משבוע לאחר שמפגין תקף במילאנו באמצעות פסלון את ראש הממשלה סילביו ברלוסקוני, התנפלה אמש אישה, ככל הנראה מעורערת בנפשה, על האפיפיור בנדיקטוס ה-16, בזמן שזה צעד בצעדה המסורתית של חג המולד בכנסיית סן פטרוס שבוותיקן.

למרבה המזל, האפיפיור לא נפגע והמשיך בתהלוכה ובתפילה שאחריה כרגיל. לעומתו, חשמן צרפתי שנפל אף הוא כתוצאה מהסתערותה של האישה, שהצליחה לקפוץ מעל מחסומי הביטחון, נפל ושבר את רגלו. משמר הוותיקן עצר במקום את האישה התוקפת.

לפני שבועיים: ברלוסקוני נחתך בפניו

ראש הממשלה האיטלקי, סילביו ברלוסקוני, ספג לפני שבועייםחבטה עזה בפניו בזמן שחילק חתימות לקהל לאחר שיצא מעצרת פוליטית בה השתתף בכיכר המרכזית, הדואומו, במילאנו. מיד אחרי שהותקף, הוא הוכנס למושב האחורי של רכבו והובהל לבית החולים, אולם רגע לפני שנסע - הספיק ברלוסקוני לצאת לרגע מהרכב ולסמן לאוהדיו שהוא בסדר, וכי הוא לא נפצע באורח אנוש.