רפורמת הבריאות של אובמה אושרה בסנאט

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, יכול לצאת לחופשת חג המולד עם חיוך רחב על השפתיים. תכנית הרפורמות במערכת הבריאות, שהפכה ליוזמת הדגל של הממשל, עברה היום את אישור הסנאט. בקרוב , כל אמריקני יהיה מבוטח

הסנאט מאשר את הרפורמות (AP)

הישג מרשים לממשל אובמה: הסנאט האמריקני אישר היום תכנית הרפורמות במערכת הבריאות, יוזמת הדגל של הנשיא בנושאי מדיניות פנים. המשמעות: שינויים מרחקי לכת במערכת הבריאות, ועשרות מיליוני אמריקנים יהיו זכאים לביטוח שישמור על בריאותם, ללא כל קשר למצבם הכלכלי.

המפלגה הדמוקרטית הצליחה לגבור על היריבה הרפובליקנית ברוב של 60 מול 39 קולות. ההצבעה, שנערכה רגע לפני יציאתם של הפוליטיקאים האמריקנים לחופשת חג המולד נערכה, רק אחרי מאבק ארוך וממושך שפגע בחוסנו של אובמה בבירה ובמדד הפופולריות שלו.

במפלגה הדמוקרטית, כמובן, מרוצים. "זהו ניצחון לעם האמריקני", אמר הארי רייד, מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, מיד אחרי ההצבעה. רייד, שעבד קשה מאוד כדי לקיים את ההצבעה עוד לפני היציאה לחופשה היום, הגיע מוקדם בבוקר לאולם ההצבעה עייף מאוד, וכשנשאל אם הוא תומך ברפורמות - הוא הצביע, בטעות, נגד.

אובמה יצטרך לחתום

ואולם, אישור החוק היום - אין משמעותו יישומו באופן מיידי. לאחר החופשה, ישובו שני בתי הקונגרס לדון בגרסאות השונות ליישומו. לאחר מכן תונח על שולחנו של אובמה הגרסה המוסכמת - לאישורו וחתימתו.

במפלגה הדמוקרטית מקווים כי הדבר ייעשה עד סוף חודש ינואר, אז צפוי אובמה לשאת את נאום "מצב האומה". בינתיים, הקדישו את ההצבעה היום לטד קנדי, חבר הסנאט שנפטר בקיץ האחרון - ואשר נלחם כל חייו על שינוי מערכת הבריאות.