הגאדג'טים הכי מוזרים בעולם

היפנים אמנם נראים מכופתרים, אבל אל תטעו - מאחורי החליפות וסבר הפנים החמור מסתתרים סקרנים כפייתיים, חובבי ג'אדג'טים הזויים במיוחד. לרגל חג המולד הקרב, מציגים היפנים בין היתר כרית שמטלטלת נוחרים, כלב פלסטיק שאוכל לכם את המזומנים, מחריש רעשי שתן בשירותים ועוד דברים שנעשים בחוש הומור מופרע במיוחד

יש אנשים שאי אפשר לדעת מה לקנות להם במתנה. עבור האנשים האלה, מציעים יצרני הג'אדג'טים היפניים שורה של גאדג'טים ביזאריים במיוחד: מכרית בצורה חזה נשי - מקום טוב להניח את הראש בשעות קשות, דרך מטרייה שנראית כמו חרב סמוראים, ועד תחתוני סמוראי - לאוהבי הז'אנר בלבד.

לכבוד חג המולד הממשמש ובא, ערכה רשת הטלוויזיה האמריקנית CNN כתבה מיוחדת המציגה את המגוון המרהיב והמטורף של מתנות יוצאות דופן שמוצעות למכירה ביפן - ולמעשה, בכל מקום בעולם באמצעות האינטרנט.

כך למשל בתחום הסאונד בו היפנים חזקים במיוחד: אחד המוצרים הפופולריים בשוק היפני הוא מכשיר שמייצר צליל של הורדת מים - לטובת הביישנים שבינינו. אפשרות אחרת היא מכשיר שמקליט את דבריך ומשמיע אותם - אבל הפוך.

אחרי המשבר הכלכלי האחרון, זה רק הגיוני שהגאדג'ט הכי נמכר הוא בנק - כלב: כלב צעצוע שאוכל לבעליו את הכסף המזומן. אבל הגאדג'ט המוביל ללא ספק הוא כרית שמתחילה לרעוד בזמן שהראש המונח עליה מתחיל לנחור.

סוון קיליאם נקמורה, האיש שאוסף את ההמצאות היפניות הכי מוזרות ומוכר אותם למשקיעים באירופה ובארצות הברית, מספר שהחברה היפנית אמנם נראית מאוד מכופתרת, אבל למעשה היא פתוחה מאוד. "אם באירופה או בארצות הברית אתה שומע אנשים אומרים - זה טיפשי, ביפן לא שומעים את הדברים האלה ". וכתבת CNN סיכמה את הכתבה ואמרה: "היום ביפן - אולי יותר טוב לתת מאשר לקבל".