הנסיך ויליאם התחזה להומלס - וישן ברחוב על קרטון

את חסר הבית הזה כנראה שהייתם מזמינים אליכם הביתה: הנסיך יפה התואר ויליאם החליט ללמוד על חייהם של ההומלסים הלכה למעשה. הוא יצא לסמטה אפלה כשהוא מחופש להומלס, ישן בקור מקפיא של מינוס 4 מעלות על קרטון ליד פח זבל וכמעט נדרס ע"י משאית לניקוי רחובות. התנהלות הנסיך מזכירה לבריטים את אמו הנסיכה דיאנה

נסיך הלבבות בסימטה סמוך לשק השינה (רויטרס)

הנסיך ויליאם ממשיך לספק לבריטים את החומר ממנו עשויים נסיכים יפי תואר מהאגדות. ויליאם החליט להעלות למודעות הציבורית את בעיית חסרי הבית, והחליט בצעד חסר תקדים לבלות את הלילה ברחוב, כדי ללמוד על חייהם של ההומלסים ולחוש על בשרו כיצד הם מרגישים.

זה היה לילה קר מאוד והטמפרטורה בחוץ היתה מינוס ארבע מעלות. הנסיך, שלא מן הנמנע ש"יעקוף" את אביו ויהפוך למלך, לא התפנק, ישן על קרטונים מטונפים סמוך לפח זבל בסמטה אפילה בלונדון, והתכסה רק בשק שינה. דובר בית המלוכה דיווח לעם הבריטי כי הנסיך יצא לישון ברחוב כדי להעלות את המודעות לבעיית חסרי הבית וניסה לעודד סיוע להם בקרב החברה הבריטית.

ויליאם מזכיר לבריטים את אמא

ויליאם לא יצא לסמטאות לונדון האפלות לבדו. מנהלו האישי סיי אובקין ומזכירו האישי ג'ימי לות'ר פינקרטון התלוו אליו למסע החברתי ושלושת ההרפתקנים מיקמו את עצמם ליד גשר בלאקפרייארס. במהלך הלילה הם כמעט נדרסו על ידי משאית לניקוי רחובות, אבל הצליחו לשרוד את הקור וכשעלה האור חזרו היישר למנעמי בית המלוכה.

מזכירו של הנסיך פירגן לגיבור: "זו הייתה חוויה מפחידה אבל הנסיך התעקש לעשות את זה". בתמונה שהועברה לסוכנויות הידיעות נראה הנסיף הבריטי לבוש סווטשירט וג'ינס בלויים יחד עם מזכירו האישי בעיצומה של ההרפתקה הפרועה.

התקשורת הבריטית וכלי התקשורת ברחבי העולם שפירסמו את התמונה לא יכולים שלא להיזכר בימים בהם אמו של ויליאם, הנסיכה דיאנה שכונתה גם "נסיכת הלבבות", הפגינה חום, אהבה וחמלה - גם כלפי אנשים שלא חובבים ציד ופולו.

המלך ויליאם?

מלכת אנגליה התחילה לאחרונה להעביר חלק מסמכויותיה הציבוריות לנסיך ויליאם - כך נחשף במסמך סודי שפורסם במגזין ה"דיילי מייל" הבריטי. על פי הערכות בממלכה, מטרת המהלך היא להכשיר את הנסיך ליום בו יהפוך למלך, אולי אפילו לפני אביו הנסיך צ'ארלס.

על פי הדיווח, בארמון בקינגהם כבר החלו להיערך ליום בו המלכה אליזבת בת ה-83 תלך לעולמה ולהעברת שרביט המלוכה לנכדה בן ה-27, ויליאם. אך למרות כל הידיעות , משפחת המלוכה מכחישה כמובן את הפרסומים בנושא.

המסמך שנחשף, מהווה אישור לשמועה, לפיה המלכה מאמינה שוויליאם ולא בנה צ'ארלס, הוא האיש המתאים למלוכה. עוד הוא מגלה כי נעשו שינויים בהסדרים הפיננסים של בני המשפחה, הכל כחלק
מתוכנית הכשרתו לתפקיד הייצוגי.