הכלב - ידידו הטוב של האדם או אויב הסביבה?

מחקר שנערך בניו זילנד קובע שחיות המחמד הן אחד האיומים החמורים ביותר על הסביבה. החוקרים טוענים שצואת הכלבים והחתולים, הגזים שהם משחררים, והשטח הדרוש לגידול המזון שלהם מזיקים יותר מרכב 4X4. לאלו מכם שלא מוותרים על גידול חיית מחמד מציעים החוקרים גדלו תרנגול, הוא הרבה יותר יעיל ואפשר גם לאכול אותו

ידיד האדם או מזהם חסר גבולות? (דיילי טלגרף)

חברו הטוב ביותר של האדם הוא כנראה אחד מאויביה החמורים של הסביבה, כך עולה ממחקר שקובע כי הפחמן שנפלט מהכלבים, מזהם ועשוי להיות מזיק עוד יותר מהגז שנפלט מרכב ספורט מנועי.

הגילוי המסעיר התפרסם בספר הנושא את השם השערורייתי "הגיע הזמן לאכול את הכלב: המדריך האמיתי לחיים בני קיימא", שחיברו זוג סופרים מניו זילנד בשם רוברט וברנדה וויל. למרות ההוכחות שעומדות מאחורי הטענה המרכזית שבו - הוא הצליח לעצבן כמה חובבי חיות ברחבי העולם.

בני הזוג ויל המתמחים בניהול חיים בני קיימא, קובעים שכל כלב אוכל 164 קילוגרמים של בשר ו-95 קילוגרמים של דגנים בשנה. השניים בדקו את תעשיית עיבוד מזון הכלבים על פי גודל שטח הגידול שלו. בחישוב סופי הם מצאו שכדי לטפל בכלב, דרוש שטח גדול יותר מזה הדרוש לטיפול ברכב 4 על 4.

רוצים לגדל בעלי חיים? אין בעיה, רק תדאגו לאכול אותם בסוף השימוש

אך לא רק הכלבים נפגעים ממסקנות הזוג וויל. לדבריהם, חיות מחמד אחרות מזיקות לסביבה לא פחות מכלבים. צואת החתולים למשל, משחררת פחמן מסוכן ברמות גבוהות, כמעט כמו בפחמן שנפלט מהמכונית המשפחתית שלכם.

ומה אומרים ראשי אגודות למען בעלי חיים על המחקר? באופן מפתיע הם בחרו שלא להתעמת עם הנתונים המספריים שמופיעים במחקר, ומציינים שאהבת בעלי החיים לאדם אינה ניתנת למדידה כיוון שהיא ממלאת את החיים בתוכן.

עורכי המחקר לא נשארו חייבים, וציינו שהם מודעים ליתרונות של גידול חיות בית אך מציעים לבחור בחיות יותר "שימושיות". לגבריהם, אם בעלי חיים מספקים לכם אושר, אמצו לכם תרנגולת או ארנב. אמנם גם החיות הללו מזהמות - אך הן ניתנות בסופו של דבר למאכל.