ברוח חג המולד: צפו בסנטה אובמה

פעמוני הכריסטמס הביאו את הנשיא האמריקני לבית הספר היסודי בוושינגטון, שם הוא שיתף את התלמידים בסיפורי החג שלו, חילק ממתקים לא מתוקים ממטבחה של מישל אובמה ו"החליק כיפים" עם התלמידים. צפו באובמה מפעיל את הקסם שלו ברוח חג המולד. הו הו הו!

אחרי הזכייה בפרס נובל לשלום, השליטה בקונגרס האמריקני וההתקדמות ברפורמות הבריאות - נשיא ארצות הברית ברק אובמה החליט לזנוח את הנושאים הרציניים וליהנות קצת מרוח החג. הכרכרה הנשיאותית לקחה אותו לבית ספר יסודי בוושינגטון, שם פגש ילדים לכבוד חג המולד הקרב והקריא להם סיפורי חג קלאסיים.

"בערב חג המולד לפני הרבה מאוד שנים, שכבתי בשקט במיטה, הסדינים לא רשרשו, נשמתי לאט ובשקט והקשבתי לצלילים", סיפר אובמה לילדים הקטנים וסיפר על שאיפתו לפגוש את דמותו של סנטה קלאוס. "חבר שלי אמר שאף פעם לא אצליח לשמוע את הצליל הזה, צליל הפעמונים בכרכרה של סנטה".

הילדים קיבלו מאובמה ממתקים על טהרת הבריאות מבית היוצר של רעייתו מישל: לחם זנגוויל בצורת עץ האשוח המסורתי שתחתיו מסתירים את מתנות החג לילדים. למרות הניסיון הרב להרשים את הבוחרים העתידיים - פניהם של הילדים ראו שהיו מעדיפים לקבל שוקולד וסוכריות.

אובמה השוויץ בפני ילדי בית הספר על סיפורים שהוא נוהג להקריא לבנותיו סשה ומאליה לפני השינה בבית הלבן. "אני אוהב את ספרי הארי פוטר, הם ממש טובים", אמר הנשיא וסיפר "מאליה ואני קראנו את הספרים בכל ערב, עד שסיימנו את כל שבעת הספרים בסדרה". כשנפרד מהילדים, נטש הנשיא את גינוניו הרשמיים, נתן להם "היי פייב" וקרא לעברם ברוח החג - כמנהגו של סנטה: "הו הו הו!!!".