נמצאה הנערה ההולנדית שרצתה לשוט סביב העולם

נמצאה בת ה-14 שהקפיצה את כוחות המשטרה בהולנד, אחרי שיצאה לפני 3 ימים מביתה ולא שבה. הנערה הצעירה יצאה למסע אחרי שבית המשפט מנע ממנה להגשים את חלומה ולצאת לבדה להפלגה סביב העולם

לאורה דקר (daily mail)

נמצאה הילדה האבודה: שלושה ימים עקב העולם במתח אחר החיפושים ללורה דקר, הנערה ההולנדית בת ה-14 שביקשה להפוך לאדם הצעיר ביותר שהקיף את העולם בהפלגה, ונעדרה מבית אביה מיום שישי האחרון. אמש נמצאה לורה באי סנט מרטין באיים האנטליים שבין קובה לוונצואלה.

תחנת רדיו בהולנד דיווחה כי שוטרים זיהו את לורה לפי תמונה של הילדה שפירסמה המשטרה עם היעדרה. אך, תעלומת היעלמותה טרם ברורה לחלוטין משום שבמשטרה מסרבים לפרט מה מצבה של הילדה, או איך הגיעה לבדה למקום המרוחק מביתה.

מי שרצתה להקיף את העולם עם סירתה, השאירה באופן מפתיע את הסירה מאחוריה ויצאה אל מסע לא נודע. כשהחלו החיפושים אחר לורה אמר ברנרד ג'נס, דובר המשטרה בעיר אוטרכט, כי סירתה של לאורה עדיין עוגנת במקומה הקבוע וכי היא עזבה את הבית לבדה. "אין חשד כי הרקע להיעדרות הוא פלילי", ציין ג'נס, אך הוסיף כי הרשויות במדינות הסמוכות קיבלו הנחייה לעקוב אחר התנועה בשדות התעופה.

ההורים דווקא הרשו לה

בחודש ספטמבר תכננה הנערה לצאת למסע ימי של שנתיים ולשבור את שיאו של הנער האנגלי בן ה-17 מייק פרהאם, שהפליג בגפו במשך תשעה חודשים.

הוריה של לאורה לא עמדו בדרכה של הצעירה השאפתנית, אך בית המשפט הוא זה ששם שם קץ לחלומה בשל הסכנה הטמונה בהרפתקה. עקב התנהגותם המתירנית של הוריה, קבע בית המשפט כי הנערה תועבר לחזקת רשויות הרווחה בעיר מגוריה, אך תוכל להמשיך לחיות עם אביה.