האם ברלוסקוני באמת הותקף - או שמדובר בקונספירציה?

וידאו חדש ביו טיוב טוען: ההתקפה נגד ברלוסקוני בשבוע שעבר - לא אמיתית. "הדם לא אמיתי, הבגדים נותרו נקיים וסילביו הוא, כמובן, המרוויח הגדול של האירוע" - עיתוני איטליה מדווחים הבוקר שהתמיכה בנשיא קפצה ב-20% מאז אותו הערב במילאנו

האם ההתקפה נגד ראש ממשלת איטליה סלביו ברלוסקוני הייתה מבוימת ? באתר יו טיוב פורסם סרטון שטוען כי ההתקפה לא הייתה אמיתית. לא קשה לנחש - בתוך שעות, הסרטון הפך לסנסציה. ברלוסקוני בן ה-73 חטף מכה בפרצופו עם פסלון מזכרת משיש של הקתדרלה הגותית שבעיר. על פי הפרסומים ברלוסקוני שבר שתי שיניים ואת אפו.

בשבוע שעבר סרטון ההתקפה הופיע בכל רשתות התקשורת בעולם בתוך דקות, מיליונים ראו אותו. סרטון חדש טוען כי כל המתקפה היא למעשה קונספירציה - אחרי שעתיים כבר היו לסרטון 500,000 כניסות.

"האם ברלוסקוני באמת הותקף?"

בכיתוב נשאל "האם הדם אמיתי?". הכותב טוען שזה נראה כאילו הדם כבר נקרש כשהוא על פניו של ברלוסקוני, לעומת זאת בית החולים טען שהוא איבד חצי ליטר של דם. שאלה נוספת היא, אם הוא איבד כל כך הרבה דם - מדוע בגדיו נותרו נקיים?

בסרטון נשאל גם מה בדיוק מעביר המאבטח של ברלוסקוני לראש הממשלה? עורך הווידאו מציע שהמאבטח - שלא עשה את עבודתו בהגנה על ברלוסקוני - הגיש לו ספריי עם נוזל שמדמה דם. העורך שואל מדוע ברלוסקוני נעלם לארבעה ימים בבית החולים ולמה הוא צריך עכשיו לקחת חופשה של 15 יום?

העיתונים באיטליה טוענים הבוקר שמידת הפופולריות של נשיא איטליה קפצה ב-20% מאז שהוא ספג את המכה. חברים למפלגתו של ברלוסקוני אמרו בתגובה לווידאו הזה - מדובר במאקרו טרוריזם.