גרמניה: התעלפות בשידור חי בטלוויזיה

מומחה לכלכלה הוזמן לתכנית האירוח של רשת ZDF הגרמנית המשודרת בשעות הצהריים. לצערו של המומחה, הראיון נערך בעמידה. לא ברור אם היו אלו שאלותיה או הופעתה של המגישה הבלונדינית, אבל המומחה פשוט איבד את הכרתו באמצע הראיון ומול המצלמות. כך זה נראה

הקריינית הבלונדינית מרשת הטלוויזיה הגרמנית ZDF משאירה כנראה חותם שאי אפשר להתעלם ממנו. אחרת קשה להסביר את תגובתו של מומחה לכלכלה שזומן לאולפן - ואיבד את הכרתו בשידור חי.

רשת הטלוויזיה הגרמנית הזמינה מומחה לדיון בכלכלת גרמניה בתכנית האירוח שמשודרת בשעות הצהריים. לצערו של האיש, הראיון נערך בעמידה.

בעיצומה של תשובה לשאלתה של המנחה, איבד לפתע המומחה את חוט המחשבה ופניו קיבלו הבעה מבולבלת למדי. המארחת עוד ניסתה להציל את המצב עם שאלה ארוכה, אבל ככל שהשאלה התמשכה - הכלכלן האומלל איבד יציבות עד שצנח לקרקע.

המראיינת, שהיא לא רק יפה אלא גם זריזה, לא איבדה עשתונות. מול המצלמות, בשידור חי, היא מהרה ותפסה את המומחה האומלל כדי שראשו לא ייחבט בקרקע. מיד אחרי שצוות האולפן סייע לה בהחזרת המרואיין להכרה, היא התנצלה והמשיכה בתכנית ללא הפרעה. לכלכלן המסכן, אגב, שלום.

בשבוע שעבר: מדען קיבל התקף לב בשידור חי

בשבוע שעבר אירע אירוע דומה למדי בפאנל של וועידת האקלים בקופנהגן: הצופים היו עדים להתקף לב בשידור חי של אחד המדענים שהרצה בכנס. השידור בטלוויזיה הופסק אחרי כמה דקות והאיש, בשנות ה-40 לחייו, הובהל לבית החולים.

ליבו של המדען ד"ר הנריק סוונסמארק לקה בפתאומיות בשעה שענה על שאלה במסגרת הפאנל בוועידת האקלים בקופנהגן. ד"ר סוונסמארק, שכנראה לוקח ללב יתר על המידה את נושא ההתחממות הגלובלית בו הוא מתמחה, נפל בפתאומיות על הקרקע כשהוא נאנק מכאבים וממלמל "זה הלב שלי". אבל הסיבה האמיתית להתקף נעוצה בליבו של המדען, אשר סובל זה זמן רב מלב חלש ומשתמש בקוצב לב.  

בשניות הראשונות נכנסו עמיתיו של סוונסמארק להלם ולא ממש ידעו כיצד להתמודד עם הסיטואציה המבעיתה והמלחיצה, אבל מיד התעשתו והושיטו לו יד לעזרה. "קראו לאמבולנס , קראו לאמבולנס", קרא אחד מהחברים המבוהלים.

בשלב זה השידור החי הופסק והמדען פונה לבית החולים. הצופים קיבלו הסבר למחזה המבעת שבו צפו, לפיו המדען חטף התקף לב ומצבו יציב. "זה היה מאוד מלחיץ", סיפר אחד ממשתתפי הפאנל שהיה לצידו של סוונסמארק בעת ההתקף, "אבל שמענו שהוא בסדר גמור".