ניו יורק: רוכבי האופניים מוחים בעירום נגד החרדים

תושבי ניו יורק זועמים על ההחלטה לבטל את נתיב האופניים שעובר ליד בתי היהודים האדוקים שגרים בברוקלין. לדבריהם, ההחלטה התקבלה עקב תלונות של יהודים על רוכבות שעוברות בשכונה בלבוש לא צנוע. הקהילה היהודית מכחישה את הטענות ומציינת שיש סיבה בטיחותית לביטול הנתיב. בינתיים נראה שההפגנה תתבטל בגלל השלג

רוכבת אופניים בוויליאמסבורג. מי ינצח? (AP)

לא רק אצלנו: עשרות תושבי ניו יורק מתכננים לנסוע היום על אופניים ברחובות העיר, כשהם לא לובשים דבר על פלג גופם העליון. זאת במחאה על הסרת שביל האופניים בשכונת ברוקלין, שבה מתגוררים תושבים יהודים אדוקים.

רוכבי האופניים ארגנו את המחאה, שזכתה לשם "נסיעה חופשית", לאחר שקטע הכביש המיועד לרכיבת אופניים במתחם וויליאמסבורג בברוקלין בוטל. לדברי הרוכבים, תושבי האזור, שמשתייכים לזרם היהודי אורתודוכסי, התלוננו בפני העירייה על הנשים שרוכבות מדי יום בשכונה בלבוש לא צנוע.

נציגי הקהילה היהודית מכחישים שלבוש הרוכבות שאינו לרוחם הוא זה שגרם לביטול שביל האופניים, וטוענים שמאחורי הביטול עומדת סיבה בטיחותית. דוברו של ראש העיר מייקל בלומברג ציין שישנו נתיב סמוך שנמצא מתאים יותר, כיוון שאינו חוצה את הכביש שעובר בשכונה.

אך למרות הזעם בקרב רוכבי האופניים, נראה שהמחאה העירומה תעמוד בפני קשיים בשל מזג האוויר הסוער ששורר כרגע ביו יורק: החזאים צופים טמפרטורות נמוכות במיוחד שיהיו מלוות בשלג ורוחות חזקות.